Přednášející


Miroslav Singer

Miroslav Singer

Miroslav Singer, bývalý guvernér České národní banky a současný ekonomický stratég v Generali CEE, je člověkem, který s elegancí přeměňuje ekonomické výzvy na příležitosti. Od studenta gymnázia, přes doktorát v USA, až k vrcholům české ekonomiky, Singerův profesní život připomíná thriller, ve kterém se míchají prognózy, finanční strategie a nečekané zvraty. Na eBF nám odhalí, jak naviguje v nejistých vodách globální ekonomiky, a to vše s lehkostí sobě vlastní. Ukáže nám, že i ekonomie může být zábavná.

Tomáš Šebek

Tomáš Šebek

Tomáš Šebek je všeobecný chirurg, který pracuje v pražské Nemocnici na Františku. Roku 2004 založil společnost, která má na svědomí výjimečný projekt v rámci online komunikace pacientů s lékařem – portál uLékaře.cz a také jeho odborného bratra proLékaře.cz. V roce 2010 se připojil k mezinárodní organizaci Lékaři bez hranic, se kterou dodnes cestuje na mise do krizových oblastí světa. Na první misi odjel na zemětřesením zdevastované Haiti. Dvakrát pracoval v traumacentru Lékařů bez hranic v afghánském Kundúzu. Lékařskou péči poskytoval také lidem v Agoku na pomezí Súdánu a Jižního Súdánu. Celkem absolvoval s organizací šest misí, naposledy působil ve válkou zmítaném Jemenu. Svou zkušenost z misí popsal v blozích, které následně vyšly i knižně.

Jaroslav Lexa

Jaroslav Lexa

Jaroslav Lexa je věčný optimista, kterého neopouští víra v to, že na Slovensku se dá nakupovat vtipně, zajímavě a zároveň i hospodárně a v souladu se zákonem. Zabývá se psaním smluv, námitkami, píše články, knihy a v minulosti také blogoval. Jako školitel v oblasti veřejných zakázek dokáže lidem vysvětlit, kde v zákoně se nachází zdravý selský rozum. Je uznávaným odborníkem ve veřejném obstarávání, který prosazuje aplikaci inovativních postupů v této oblasti včetně sociálního aspektu a ochrany životního prostředí. Taktéž je spoluzakladatelem slovenského APUeNu. V současnosti působí ve funkci podpředsedy Úradu pre verejné obstarávanie do které byl jmenován vládou Slovenské republiky v roce 2020.

Miloš Olejník

Miloš Olejník

Nákupní specialista s více než dvacetiletou praxí v nadnárodních firmách jako Ikea, innogy, Makro, nebo Amazon, kde zastával strategické vedoucí posty a získal zkušenosti s nákupem v celé jeho komplexitě. Je velkým propagátorem elektronického nákupu a dalších moderních nástrojů efektivního nakupování, stejně jako maximální transparentnosti v procesu výběrových řízení. V současnosti uplatňuje své zkušenosti na pozici Procurement and Operations Manager ve společnosti ESET.

Tomáš Veit

Tomáš Veit

Tom vede nákupní tým v pivovarnické skupině Asahi, jehož cílem je trvalé přispění ke strategickému rozvoji Asahi Europe & International z hlediska úspor, inovací, risk managementu či environmentální udržitelnosti a to díky pokročilému category managementu, úzkého vztahu s dodavateli či interními zákazníky.

Jiří Róžański

Jiří Róžański

Zkušený nákupní manažer s více než 15 lety praxe na různých pozicích v Procurementu, se zkušenostmi v oblasti služeb, výrobních i obchodních odvětví. Momentálně působí ve společnosti Penta Hospitals International jako Chief Procurement Officer, kde zastřešuje nákupy pro 36 nemocnic a síť poliklinik na Slovensku, v Česku a Polsku. Zaměřuje se na rozvoj strategické úlohy nákupu, maximalizace nákupních synergií a digitalizaci nákupních procesů.

Michal Kristiňák

Michal Kristiňák

Kde vládne chaos, a scházejí pravidla, musí jednoho dne nastoupit řád a systematičnost. Jinak není možné se posunout dál. Své o tom ví Michal Kristiňák, právník, který má bohaté profesní zkušenosti z oblasti logistiky a nákupu. V minulých letech stál u rozvoje nákupních a právních týmů energetických a gastronomických společností, jako je například Medusa Group, kde díky elektronizaci a centralizaci nákupu dosáhli výrazných úspor. V současnosti pracuje jako Procurement manager ve společnosti Amazon Fulfillment Slovakia.

Ondrej Kuruc

Ondrej Kuruc

Jako generální ředitel na Ministerstvu dopravy má za úkol implementovat znalosti a procesy s ohledem na podřízené organizace v působnosti ministerstva dopravy. Na Ministerstvu zdravotnictví vykovával koncepční, koordinační a kontrolní činnost na úrovni Ministerstva zdravotnictví SR v oblasti veřejných zakázek. Koordinoval a metodicky usměrňoval procesy zadávání veřejných zakázek ve vztahu k organizacím v působnosti MZSR, posuzoval a kontroloval procesy veřejného zadávání ve zdravotnickém resortu a vydával odborná stanoviska. Podílel se na tvorbě systému FLASHBONE, který využil na ministerstvu zdravotnictví při nákupu dýchacích přístrojů v kritickém období okolo pandemie COVID-19 a na Správě státních materiálních rezerv při nákupu OOPP. Jako lektor a školitel se pravidelně účastní různých školení s tematikou zadávání veřejných zakázek a je držitelem certifikátu pro technickou přípravu a administraci eAukcí a tenderingu. Působí také jako předseda dozorčího orgánu INMM Košice.

Leona Gergelová Šteigrová

Leona Gergelová Šteigrová

Dlouhodobě se zabývá tématem odpovědného zadávání veřejných zakázek. Leona byla ředitelkou neziskové organizace Nová ekonomika. Od roku 2014 působila jako vedoucí oddělení veřejných zakázek na Ministerstvu práce a sociálních věcí, kde vedla i projekt „Sociálně odpovědné veřejné zadávání“. Potenciál veřejných zakázek spatřuje ve strategickém zadávání. Dříve si vyzkoušela mimo jiné předsednictví ve Výboru pro vzdělávání v Radě Evropské unie. Aktuálně působí na Ministerstvu pro místní rozvoj v pozici náměstkyně sekce bydlení výstavby a veřejného investování.

Jakub Váňa

Jakub Váňa

Veřejným zakázkám se začal věnovat již v rámci praxe při studiu právnické fakulty a tento obor ho okamžitě oslovil, i když z velké části díky skvělým kolegyním a kolegům na krajském úřadě Jihomoravského kraje, kteří ho toho mnoho naučili a které má v současnosti tu čest vést. Veřejné zakázky vnímá jako příležitost přispět k rozvoji prostoru, ve kterém denně pohybujeme, snaží se k nim proto přistupovat odpovědně a se zdravým rozumem a zároveň tak, aby zadávací proces nebyl jen stále stejným koloběhem formalit, ale abychom i v jeho rámci dokázali najít zajímavé cestičky k dosažení našich cílů a priorit.

Jan Hirsch

Jan Hirsch

Od doby, kdy se Jan pustil do mezinárodního nákupu a logistiky v roce 1994, se v tomto oboru vyzná jako ryba ve vodě. Vedl nákupní týmy ve firmách, jako jsou Unipetrol, KUKA a BLANCO. Kromě toho se věnuje projektům v procesním řízení, mapování a analýze, zlepšování procesů, lektorské činnosti, překladům a vzdělávání v oblasti osobního rozvoje. Pustil se také do svého vlastního projektu B2C. Mimo svou pracovní angažovanost ho od dětství baví baseball, fandí týmu Arrows Ostrava v extralize. Pokud má volný čas, užívá si tvůrčího vyžití v oblasti grafiky a rád se ponoří do světa Pratchetovy Zeměplochy, kde ho okouzlují postavy a příběhy této fantastické říše.

Zdeněk Mikeš

Zdeněk Mikeš

Za posledních 16 let poznal svět nákupu z různých stran od nákupčího, sourcing manažera, po konzultanta nákupních řešení, až po obchodního zástupce. Aktuálně na pozici Senior Sales Executive nákupních řešení v SAP pomáhá zákazníkům v ČR a SK najít optimální způsoby digitální transformace v nákupu, financích a logistice. V duchu “všestrannost je klíčem úspěchu nákupčího“ se ve volném čase věnuje studiu cizích jazyků, včelaření či bojovým sportům.

Adéla Havlová

Adéla Havlová

Advokátka se specializací na právo veřejných investic a veřejných zakázek. Dnes Of Counsel v advokátní kanceláři HAVEL & PARTNERS, ve které do roku 2023 jako partner budovala tým specializovaný pro veřejný sektor (40 právníků), jenž během jejího působení získal čtyři vítězství v soutěži Právnická firma roku pro oblast veřejných zakázek. Od ledna 2023 působí půlkou své kapacity jako poradce vrchní ředitelky Leony Gergelové Šteigrové na Ministerstvu pro místní rozvoj (MMR) v týmu pro přípravu – a od února 2024 pro implementaci - Národní strategie veřejného zadávání, čímž navázala na své působení v projektu odpovědného zadávání (SOVZ) při MPSV. Kromě toho Adéla Havlová působí ve vedení odborných asociací (Asociace pro veřejné zakázky - AVZ a Unie administrátorů - UNIAVEZ) a je členem expertní skupiny MMR pro legislativu k veřejným zakázkám. Věnuje se rozvoji best practice a inovací ve veřejném zadávání, včetně elektronizace, cirkulární ekonomiky, nákupních praktik a systémů, hodnocení kvality apod. Od r. 2014 do 2023 byla členkou rozkladové komise Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Využívá know-how z dalších členských států EU, zejména Německa, Rakouska, Nizozemí a samozřejmě Slovenska. Pravidelně přednáší a publikuje v odborných periodikách.

Rasťo Kovaľ

Rasťo Kovaľ

Rasťo je spoluzakladatel slovenského řešení Cequence, které využívá nejnovější technologie (strojové učení, uměla inteligence, NLP) a integruje ChatGPT od Open Ai na moderní řízení kontrakt managementu. Do týmu Cequence přináší 15-ročné zkušenosti z vedoucích pozic v rámci kontrakt managementu, procesního inženýrství a digitálních inovací v oblasti procurementu. Pro nadnárodní společnosti vyjednával smluvní podmínky při nákupech v hodnotě více jak 50 mil. Eur. Jeho zájem o technologie našel uplatnění při neustálém zlepšování procesu v nákupu, řízení smluv, zvyšování efektivity týmu a interní spolupráce ve firmě. Dnes se jeho nápady a vize inteligentního kontrakt managementu přetavili do řešení Cequence, které denně pomáhá šetřit klientům tisíce hodin práce. Když právě nepřemýšlí nad budoucností tvorby a vyjednávání smluv, zajímá se o streetart a alternativní formy výtvarného umění, plánuje další výlet do zajímavé destinace anebo hodnotí kvalitu lokálního řemeslného piva.

Jaromír Šponar

Jaromír Šponar

Jaromír Šponar je uznávaný držitel ocenění Microsoft MVP, který se intenzivně věnuje strategiím partnerství s Microsoftem v Konica Minolta. Jeho expertíza přesahuje pouhé úspěchy a zaměřuje se na posílení partnerského ekosystému a průzkum inovativních možností Microsoft AI pro podporu obchodního růstu. Jaromir je známý svým sdílením praktických poznatků a podporou spolupráce v technologické komunitě. Jako řečník má vášeň pro osvětování účastníků o tom, jak efektivně využívat AI technologie.

Vladimír Baar

Vladimír Baar

Poznáte ho podle titulu profesor, Vladimír Baar však není žádný suchar. Naopak s batohem na zádech prošel půlku světa od Ruska, přes Kambodžu, Vietnam, USA až po exotický Nový Zéland, atd... Všude tam hledal inspiraci pro své odborné články, které můžete najít ve významných periodikách jako Geografické rozhledy, Politické vědy, Folia Geographica, Tiltai-Bridges-Brücken, Annual of Language & Politics and Politics of Identity, kde mj. působí i v redakčních radách. Tento kulturně a politicky zdatný cestovatel dlouhodobě působil jako rektor Ostravské univerzity. Dnes tam dál dělá, co ho baví - otevírá mladým lidem svá poznání o souvislostech východního světa. Když není zrovna na cestách nebo nevysílá své perly moudrosti studentům, najdete ho buď u mikrofonu Českého rozhlasu, před kamerou České televize nebo s motykou na zahradě. A to vše s podporou své ženy a tří synů. Takže jestli hledáte někoho, kdo vám rozšíří obzory a zároveň ukáže, jak se dá žít naplno, Vladimír Baar je váš muž.

Martin Zelinka

Martin Zelinka

Z pozice Head Of Global Commodity Management nadnárodního koncernu Siemens Energy zaštiťuje strategický vývoj a implementaci procesů zajišťování zdrojů například pro výrobní závody průmyslových parních turbín, průmyslových generátorů a plynových motorů po celém světě. Je respektovaným odborníkem pro oblast centralizace nákupu a řízení projektů v oblasti zavádění nových nákupních nástrojů a postupů. Dříve své zkušenosti čerpal také například v nákupních týmech energetické skupiny RWE.

Diana Rádl Rogerová

Diana Rádl Rogerová

Za svou manažerskou a inovativní činnost byla zařazena do žebříčku TOP 25 žen Česka, který vydává mediální společnost Economia a časopis Forbes ji opakovaně zařadil do žebříčku nejvlivnějších českých žen. V roce 2022 získala ocenění Manažera roku a v roce 2023 vyhrála cenu nejúspěšnějších žen podle magazínu CEO v kategorii „Poradenství“. V současnosti je partnerkou ve společnosti Behind Inventions a bývalou řídící partnerkou společnosti Deloitte ČR, kde současně zastávala i roli Chief Strategic Officera pro Deloitte Europe. Věnuje se významně i aktivitám na podporu státu. Je tvůrcem konference CzechSetGo! se zaměřením na digitalizaci státu. I díky tomu a jejím zkušenostem se stala členkou Digitálního týmu České republiky, poradního týmu místopředsedy vlády pro Digitalizaci a týmu Ministra Zdraví.

Jan Zahálka

Jan Zahálka

Bezpečně se s ním můžete setkat všude tam, kde jde o aktivní podporu a prohlubování znalostí v oblasti veřejných zakázek, elektronizace a využívání eAukcí při hodnocení dodavatelských nabídek. Jan Zahálka je právním expertem se specializací na zdravotnictví, hlavně na agendu úhrad, problematiku zdravotnických prostředků a nákupů ve zdravotnictví. V rámci poskytování poradenství zákonodárcům navrhl a prosadil „uživatelskou novelizaci“ zákona o veřejných zakázkách.

Kateřina Koláčková

Kateřina Koláčková

Svému poslání, které spočívá v mimořádně aktivní podpoře zadavatelů a zjednodušení a zrychlení zadávání veřejných zakázek, se Kateřina Koláčková věnuje 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. V oblasti veřejných zakázek má rozhodně čím inspirovat, ať se jedná o zkušenosti s realizací různých zakázek napříč odvětvími či různými způsoby hodnocení nabídek. Vždyť od roku 2004 se aktivně věnuje problematice veřejných zakázek z pohledů zadavatelů. Realizovala tendry v řádech desítek miliard.

Marek Šmid

Marek Šmid

Vystudoval právo na University of Westminster v Londýně a na Trnavské univerzitě v Trnavě. Od roku 2012, kdy ukončil advokátní praxi v Londýně, nyní působí v advokacii na Slovensku jako partner a zakladatel advokátní kanceláře Grand Oak Law Firm. Zaměřuje se na oblast práva veřejného obstarávání, práva Evropské Unie, soutěžního práva, ochranu osobnosti, comman law a státní pomoc. Také vyučuje na Právnické fakultě Trnavské univerzity v Trnavě předměty právo veřejného obstarávání, státní pomoc a základy common law. Je pravidelným přispěvatelem ve vícero odborných časopisech zaměřených na právo veřejného obstarávání a je lektorem seminářů zaměřených na totéž právo, eurofondy a ochranu osobních údajů.

Mimi Nicklin

Mimi Nicklin

Má neuvěřitelný šarm, příval energie, inspirace, charisma a působivou přítomnost na jevišti. To je Mimi Nicklin. Jako výkonná ředitelka, světově uznávaná autorka bestsellerů, keynote řečnice a osobní koučka má více než 18 let zkušeností z více než 25 trhů. Její oddanost oboru je nakažlivá a naprosto autentická, proto si okamžitě získá každého posluchače. Její vášeň pomáhat udělat svět empatičtějším, hodnotnějším a udržitelně propojeným místem je stejně nakažlivá, jako je potřebná. A s ohledem na její současný impulz by právě ona mohla být tou změnou, kterou jsme čekali.

Daša Obuch Paláková

Daša Obuch Paláková

V současné době je ředitelkou Úřadu pro investice a akvizice Ministerstva obrany Slovenské republiky. V předchozím období řídila veřejné zakázky a nákupy na slovenských ministerstvech financí, vnitra a kultury. Je asi jen málo komodit, situací a problémů, se kterými se nesetkala. Z toho vyplývá, že její odborné znalosti musí být pořádně husté. A také že jsou. Veřejným zakázkám se věnuje od roku 2006, kromě toho školí, přednáší, publikuje, radí. Je fanynkou elektronizace, ale tvrdí, že lidský potenciál a vztahy jsou nenahraditelné. Drží se zásady zdravého selského rozumu a snaží se přesvědčit své okolí a odbornou (i neodbornou) veřejnost, že je možné se uplatnit i ve veřejných zakázkách.

Miroslav Knob

Miroslav Knob

Krok za krokem k úspěšným veřejným zakázkám: Mirek je odborník s desetiletou zkušeností ve veřejných investicích. Počínaje prací na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže se Mirek propracoval k porozumění obou stran procesu veřejných zakázek. Jako člen týmu v prestižní advokátní kanceláři HVH Legal, zaměřuje dnes své schopnosti na dosahování efektivních a praktických řešení. Jeho přístup spočívá ve vyhledávání inovativních cest, které přinášejí uspokojení pro zadavatele i dodavatele. Jeho posláním je vést projekty k úspěšnému konci, kde jsou všichni zúčastnění spokojeni.

Jacek Jarmuszczak

Jacek Jarmuszczak

Těžko může na eBF chybět profík, který zrealizoval firemní nákupy v celkové hodnotě přesahující 3,5 miliardy eur. Jacek, který má 17 let praxe ve vedení dodavatelských řetězců, bude bezesporu patřit mezi vyhledávané „spíkry“ ze sféry globálního nákupu. Dříve byl strategickým nákupčím v koncernu Philips či „Global Category“ a manažerem ve skupině Carlsberg a Danfoss Group. Poté víceprezidentem společnosti Nextbuy. Nyní pracuje ve vlastní společnosti OperaPro Procurement Consultancy a můžete se sním setkat na YT kanále - Okiem Kupca.

Milan Kaplan

Milan Kaplan

Marketingový specialista, konzultant a vedoucí projektu PROEBIZ, který své zkušenosti prezentuje na konferencích v Česku, na Slovensku a v Polsku. V devadesátých letech Milan Kaplan založil firmu NAR specializující se na marketingové procesy v průmyslových podnicích. Následně začala vyvíjet a prosazovat v praxi e-bizové technologie, jako je výběr dodavatelů formou eAukce a elektronizace nákupních procesů. Projekt, který dostal název PROEBIZ, je nyní nejrozšířenějším eAukčním prostředím a zdrojem know-how v celé střední Evropě.

Peter Majtán

Peter Majtán

Působí jako manažer nákupu projektů pro celou skupinu MOL. Má bohaté zkušenosti z oblasti strategického nákupu na pozici Senior Category Managera MRO a před transformací vedl lokální nákup ve společnosti Slovnaft. Absolvoval executive double MBA SEED/Corvinus a roční kurz CIPS practitioner. Kromě kurzu DNT přednáší na Univerzitě v Komárně a trénuje na Interní akademii v MOL Group. Ve volném čase si rád užívá života.

Martin Vyklický

Martin Vyklický

Martin se téměř celý svůj profesní život zabývá problematikou veřejného zadávání. Od referentské pozice na sekci veřejných zakázek ÚOHS, jako student a pedagog na Mendelově univerzitě v Brně, kde přednášel a zároveň aktivně publikoval na toto téma odborné články a v současnosti jako vedoucí odboru veřejných zakázek na Vysokém učení technickém v Brně. Pravidelně se účastní konferencí, seminářů či workshopů zaměřených na problematiku veřejných zakázek a stále publikuje v odborných časopisech. Je zastáncem a propagátorem otevřeného, méně konzervativního, méně formalistického, rozumově založeného a inovativního přístupu k zadávání veřejných zakázek. Veškerá energie zadavatele by neměla být soustředěna pouze na procesní stránku zadání, která z pohledu „hledání kvality“ nehraje klíčovou roli. V současné době se zaměřuje zejména na rozvoj metody BVA/m4E jako efektivního a univerzálního nástroje pro výběr kvalitního dodavatele. Od roku 2021 je Martin členem rozkladové komise Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže pro veřejné zakázky.

Marcela Turčanová

Marcela Turčanová

Marcela je CEO a spoluzakladatelkou konzultační společnosti APUEN AKADÉMIA s.r.o. a viceprezidentkou OZ APUeN SK založeného na podporu elektronizace nákupů. Ve své profesní praxi se věnuje zejména poradenské a konzultační činnosti pro dodavatele a veřejné zadavatele. Kromě toho se spolupodílí na tvorbě legislativy a aplikační praxe ve veřejných zakázkách. Také spolupracuje s neziskovými organizacemi jako je Transparency International Slovensko, Nadace Zastavme korupci nebo slovensko.digital. Má vášeň pro veřejné zakázky, proto v této oblasti s nadšením lektoruje, přednáší na mezinárodních konferencích a streamuje na youtube kanálu. Je členkou Procurement Boardu, kolektivu inspirativních nákupčích a zakázkářů.

Michal Garaj

Michal Garaj

Nabídka práce ve veřejných zakázkách jej zastihla na cestě do Španělska, odkud Michal Garaj zamířil na konkurz na Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO). Na konkurzu uspěl a začal se zabývat námitkami v rámci revizních postupů. Později jej povolali do Rady ÚVO, kde pomáhal s rozhodováním druhého stupně. Po šesti a půl letech „přestoupil“ do týmu primátora Bratislavy Matúše Valla. Od roku 2019 tam vede oddělení veřejných zakázek, do kterých se snaží dostat co nejvyšší přidanou hodnotu.

Marcin Zborowski

Marcin Zborowski

Marcin má více než 20 let zkušeností v různých nákupních funkcích. 17 let pracoval v Royal Philips/Philips Lighting/Signify – firmě, která prošla v průběhu těchto let značnými restrukturalizacemi a technologickými revolucemi. Od ledna 2020 je nákupním manažerem v Thule Poland. Rád sdílí znalosti a poznatky z jeho stále probíhajícího nákupního putování a zároveň se rád učí od ostatních během nákupních konferencí a fór.

Martin Pokorný

Martin Pokorný

Martin má bohaté zkušenosti s řízením dodavatelského řetězce, zásobováním, strategickým a operativním nákupem, logistikou, doplňováním zboží, plánováním, prognózováním, S&OP, řízením distribučních systémů a obecně s operacemi ve všech druzích podnikání, jako je maloobchod, velkoobchod, distribuce, výroba a koprodukce.

Jana Dubcová

Jana Dubcová

Od absolvování právnické fakulty se věnuje veřejným zakázkám, se kterými má zkušenosti jako zástupce kontrolního orgánu fondů EU i jako zadavatel. V současnosti je ředitelkou Centrálního nákupu Plzeňského kraje, který administruje veřejné zakázky pro 115 příspěvkových organizací. Jen za rok 2022 uspořil její tým krajské samosprávě více než 400 milionů korun. Prosazuje moderní a inovativní způsoby zadávání veřejných zakázek a elektronizaci veřejné správy. Ve volném čase se ráda potápí, sportuje a cestuje.

Ondrej Čurilla

Ondrej Čurilla

Ondrej je counselem v advokátní kanceláři HAVEL & PARTNERS a zaměřuje se na poradenství veřejnému sektoru, obchodní vztahy a zakázkové právo. Poskytuje právní poradenství zejména při realizaci komplexních projektů v oblasti ICT, inovací, dopravy, energetiky, pojišťovnictví a infrastrukturní výstavby. Věnuje se také regulaci drážní a osobní silniční dopravy a často podporuje zahraniční klienty při realizaci jejich záměrů v ČR. Je autorem mnoha odborných článků, spoluautorem metodik MMR v oblasti VZ a aktivním účastníkem odborných skupin a konferencí.

Diana Najtkowska-Sapryk

Diana Najtkowska-Sapryk

Trénerka, koučka a lektora se specializací v oblasti školení pro oddělení nákupu, s důrazem na měkké dovednosti a nákupní kompetence. Je také majitelkou firmy a skupin na Facebooku a LinkedIn s názvem ProcureMe, které propagují lidský rozměr obchodu, péči o vztahy s dodavateli a pohled na roli kupujícího jakožto ambasadora nejlepších etických obchodních praktik s holistickým přístupem k jejich roli. Je bývalá nákupčí s více než 13letou praxí v mezinárodních korporacích, jako jsou Samsung Electronics, Mars nebo Arjohuntleigh, ve sféře nákupů. Většinu své kariéry se věnovala nákupům nevýrobního charakteru, vedla tým operačního nákupu v SSC a také projektový tým v oddělení strategických nákupů ve výrobní firmě. Absolvovala mnoho specializovaných postgraduálních studií a vlastní certifikát Prince2 Foundation.

Petra Vrbová

Petra Vrbová

Od roku 2004 se věnuje nákupu v nadnárodních koncernech. Působila na různých pozicích v Procurementu. Intenzivně se věnuje zefektivnění procesů v nákupu s využitím moderních IT technologií, rozvoji nákupních kompetencí v oblastech strategického nákupu. Dále působí jako mentorka v organizaci Business & Professional Woman CR z.s. V současnosti zastává pozici Ředitele nákupu ve společnosti GasNet, s.r.o., která provozuje největší plynárenskou distribuční soustavu v ČR.

Ľubomír Kubička

Ľubomír Kubička

Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Komenského v Bratislavě. Po deseti letech v oblasti obchodního a občanského práva přešel do dramatického prostředí veřejných zakázek. Díky práci ve státních institucích i v soukromé poradenské firmě zná veřejné zakázky z hrdých výšin největších zadavatelů i ze skromného pohledu těch nejmenších. V současné době je ředitelem odboru metodiky a regionálních center na Úrade pre verejné obstarávanie v Bratislavě.

Luboš Libiak

Luboš Libiak

Luboš má 20 let zkušeností v oblasti strategického nákupu z prostředí globálních firem, jak v průmyslu, tak v oblasti consultingu. Je vášnivý podporovatel digitalizace a profesionalizace nákupu, využívání a zpracování dat pro kvalitnější rozhodování, posílení pozice nákupních týmů v rámci svých společností a transformace nákupu při tvorbě hodnoty nejen v podobě úspor, ale i inovací, zamezení rizik a porozumění potřeb interních zákazníků.

Profesní profil

Mojmír Florian

Mojmír Florian

Je ředitel Odboru veřejných zakázek II na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Po absolvování Právnické fakulty Univerzity Karlovy pracoval téměř deset let na Úřadu městské části Praha 2, kde se mj. věnoval zadávání veřejných zakázek. V roce 2012 přešel na druhou stranu pomyslné barikády a od té doby na postupy zadavatelů dohlíží. Podílel se na formulaci části třinácté aktuálně účinného zákona o zadávání veřejných zakázek upravující ochranu dodavatele, tj. námitky a dozor nad dodržováním zákona ze strany Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Zadávání veřejných zakázek se podle jeho přesvědčení kromě nepopiratelné složitosti vyznačuje i dynamičností a různorodostí řešených problémů, které vyžadují komplexní přístup k jejich řešení. K zakázkovým tématům pravidelně přednáší a publikuje. Je mj. členem expertní skupiny Ministerstva pro místní rozvoj k zákonu o zadávání veřejných zakázek.

Pavel Zuska

Pavel Zuska

Již od dob studií na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze se pohyboval v advokacii, s níž spojil svůj profesní život. Založení advokátní kanceláře OTIDEA LEGAL mu umožnilo advokátní zkušenosti propojit s know-how společnosti OTIDEA v oblasti veřejných zakázek. Působil jako obhájce v několika mediálně sledovaných trestních kauzách a zabývá se tak mimo jiné trestněprávními aspekty ve veřejných zakázkách.

Martin Kapler

Martin Kapler

V oblasti nákupu působí od roku 2008. Pracoval pro společnosti, jakými jsou Eiffage Polska Budownictwo SA, Eiffage Construction ČR, ArcelorMittal Ostrava & ArcelorMittal Polska. V současné době je manažerem nákupu materiálu a služeb ve společnosti Kofola ČeskoSlovensko, včetně dceřiných společností HOOP Polska či UGO. Ve všech předchozích zaměstnáních bylo zavedení e-aukcí a e-poptávek jedním ze základních kroků ke zvýšení efektivity nákupu a zároveň zvýšení transparentnosti. Největší výzvou pro něj byla a stále je implementace elektronických nástrojů v oblasti nákupu stavebních prací a technologií.

Martin Repko

Martin Repko

Vystudoval Strojnickou fakultu Slovenské technické univerzity v Bratislavě. Pracovní zkušenosti sbíral jako obchodní a projektový manažer v energetice a stavebnictví. Od roku 2014 působil ve společnosti NAFTA, kde zastával funkci senior specialista nákupu, kde se podílel na komplexní elektronizaci nákupních procesů. Momentálně působí ve společnosti Svet zdravia, a.s. ProCare, a.s., jako Chief operating and procurement officer, kde zastřešuje nákup a provoz pro sít 17ti nemocnic a 14ti poliklinik na Slovensku.

Filip Saska

Filip Saska

Filip vystudoval inženýrský obor Informační Systémy a Technologie, a to na VŠE v Praze. Po studiích pracoval jako Integrační Architekt v České Pojišťovně, Buyer Integrator v SAP Ariba a dále jako Integrační Architekt pro konzultační společnost. Momentálně působí jako manažer ve společnosti Deloitte Advisory pro Střední Evropu, kde je součástí týmu Supply Chain & Network Operations Procurement Technology. Jeho misí je umožnění digitální transformace nákupních procesů skrze integraci zapojených systémů. V rámci své role vede Filip integraci nákupních řešení, zpravidla pro mezinárodní firmy, aktivní především ve farmaceutickém, IT, logistickém a ropném průmyslu. Volný čas tráví rád sportováním, například gymnastikou, či cestováním.

Profesní profil

Michal Lehar

Michal Lehar

Bezmála 20 let zkušeností v oblastech nákupu v různých mezinárodních společnostech (FMCG, consulting, energetický průmysl) s jasnými cíli optimalizace nákupních činností má za sebou Michal. Jeho kariéra zahrnuje také pracovní misi v oblasti prodeje FMCG s cílem porozumět celému dodavatelskému řetězci od zákazníků po výrobu a zpět. V poslední době se zaměřuje nejen na samotnou optimalizaci nákupního procesu, Problem Solvingu, simplifikaci, oblast udržitelnosti, risk managementu, ale i leadershipu a pomoci rozvoje ostatních kolegů. V současné době působí jako Ředitel nákupu ve společnosti Orkla Foods Česko a Slovensko.

Kamil Lipski

Kamil Lipski

Pokud se mám zabývat nějakou prací, stojí za to ji dělat dobře, říká Kamil Lipski, kterého můžeme směle označit za energického specialistu se zkušenostmi z oblasti projektového řízení, nákupu a logistiky. Zatímco v předchozích letech prošel různými pozicemi ve firmách, jako jsou DB Schenker, Unilever nebo Orlen, před dvěma lety se vrátil do polského Amazonu, kde je vedoucím týmu nákupních analytiků.

Profesní profil

Ondřej Profant

Ondřej Profant

Evangelista svobodné kultury, hrdý uživatel open sourcových softwarů, pirátský poslanec a také odborník na digitalizaci státní správy. Tím vším je anebo donedávna byl Ondřej Profant, kterého jsme si na eBF pozvali, aby nám ukázal, jak mohou do budoucna vypadat národní plány digitalizace veřejných zakázek. Jakožto náměstek vicepremiéra pro digitalizaci v rámci Ministerstva pro místní rozvoj ČR k tomu jistě bude mít co říct.

Profesní profil

Agata Szymczak

Agata Szymczak

Především zadávání zakázek se v globální společnosti Amazon věnuje Agata Szymczak, kterou bychom ve zkratce mohli označit jako specialistku Procurementu. Společně s dalšími kolegy z Amazonu bude na eBF prezentovat mimo jiné základní byznysové principy, které jsou přenositelné do každého oboru. Jedná se o posedlost zákazníkem, vášeň pro inovace, závazek k provozní dokonalosti a dlouhodobé myšlení.

Václav Šlapka

Václav Šlapka

S pýchou českého průmyslu, automobilkou Škoda Auto, je spojena profesní dráha Václava Šlapky, který v ní působí na pozici koordinátora datových analýz a procesního centra. Předtím sbíral zkušenosti jako nákupní specialista se zaměřením například na vyhledávání nových dodavatelů v nízkonákladových zemích nebo jako asistent vedoucího všeobecného nákupu. Ve Škodovce absolvoval i vysokoškolské studium podnikové ekonomiky, globálního podnikání a finančního řízení.

Profesní profil

Jan Šťastný

Jan Šťastný

Jan vede tým SAP Information Management v České republice a je zároveň zástupcem vedoucího SAP Ariba organizace pro Evropu a Blízký východ v rámci Deloitte. V posledních šesti letech řídil projekty nasazování produktů SAP Ariba pro nejrůznější klienty po celé Evropě a na Blízkém východě. Jeho zkušenosti nezahrnují pouze funkční aspekty produktů SAP Ariba, ale také přípravu architektury řešení a integraci produktového portfolia SAP Ariba. Díky komplexním znalostem SAP Ariba portfolia se Jan momentálně zaměřuje především na validaci a přípravu obchodních případů nebo zajištění kvality u projektů implementujících SAP Ariba. Jan získal zkušenosti se systémy a procesy SAP jako datový analytik při vytváření datově analytických nástrojů pro interní audit procesů nákupu a prodeje u nejrůznějších klientů převážně z výrobního odvětví. Je držitelem magisterského titulu v oboru Informační management a bakalářského titulu v oboru Management.

Zdeněk Pytlíček

Zdeněk Pytlíček

Možná trochu překvapí, že doménou práce Zdeňka Pytlíčka, který si prošel pozicemi od nákupčího až po stratéga, jsou veškeré nákupní činnosti, při kterých se "nenakupuje". Ve společnosti GasNet se momentálně zaměřuje na digitalizaci, automatizaci a robotizaci nákupních procesů, implementaci a rozvoj nákupních systémů, reportin a analýzy a nákupní legislativu. Příklad? V roce 2017 byl spuštěn první robotizovaný proces v nákupu a v současnosti více než 92% nákupních transakcí provádí stroje, bez zásahu nákupčích.

Leoš Vrzalík

Leoš Vrzalík

Především na obalové hospodářství, uhlíkovou stopu a dodávky surovin pro výrobu se na pozici „Sustainability Procurement Lead“ zaměřuje Leoš Vrzalík, který od letoška zavádí principy udržitelnosti v centrálním nákupu společnosti Asahi CE. Předtím sedmnáct let pracoval na manažerských pozicích ve společnosti Skanska. O tom, že s principy udržitelnosti spojil svůj profesní život, dobře vypovídá fakt, že byl i předsedou představenstva České rady pro šetrné budovy.

Alena Ševčíková

Alena Ševčíková

S nadsázkou přiznává, že s veřejnými zakázkami a eAukcemi žije v manželském vztahu. Je to zkrátka svět, který se pro Alenu Ševčíkovou, vedoucí oddělení nákupu a veřejných zakázek v Nemocnici Nové Město na Moravě, stal velkým koníčkem. Přestože někdy přináší radost i hořkost zároveň, věří, že je třeba vždy překonávat překážky a jít dál. Ostatně, jako žena, která dokázala zejména na zakázkách investičního charakteru ušetřit řádově desítky milionů korun, dobře ví, jak čelit těžkým výzvám.

Hana Sušková

Hana Sušková

Referent nákupu, komoditní nákupčí a vedoucí nákupu, všemi těmito pozicemi prošla během své kariéry Hana Sušková, která je v současnosti ředitelkou nákupu ve firmě Al Invest Břidličná. Zkušenosti s vedením týmu, implementací nového systému, elektronizací procesů v nákupu a vyjednáváním s průmyslovými dodavateli získávala ve firmách jako Škoda Vagonka, OKD, OKK Koksovny a Tatra Defence Vehicle.

Martin Hadaš

Martin Hadaš

Zadávání veřejných zakázek se věnuje více než deset let, přičemž od roku 2011 působí jako vedoucí odboru veřejných zakázek na brněnské Masarykově univerzitě. Martin Hadaš tam společně s kolegy realizuje centrální nákupy prostřednictvím DNS a rámcových smluv, dále řídí zadávání veřejných zakázek spolufinancovaných z programů EU či koordinuje používání eNástroje pro zadávání veřejných zakázek. Příležitostně také přednáší. Dříve vedl výběrová řízení v poradenské firmě.

Martina Šelejová

Martina Šelejová

Veřejným zakázkám se začala věnovat po studiu práv a tříleté praxi v advokátní kanceláři. A to na pozici vedoucí zakázkového oddělení v Českém rozhlase, kde zaváděla eAukce a podporovala elektronizaci. Poslední dva roky je výkonnou ředitelkou Asociace pro veřejné zakázky. Organizuje vzdělávací akce, rozvíjí nová partnerství, „rozhýbala“ projekt pracovních skupin ve vybraných oblastech veřejného zadávání a publikuje v časopise „Veřejné zakázky v praxi“. Podílí se také na legislativních podnětech k usnadnění veřejného zadávání.

Ondrej Jombík

Ondrej Jombík

Přibližně posledních dvacet let řídí úsek logistiky energetické společnosti ZSE a.s., takže zná spolehlivě všechny cesty směřující od dodavatelů na správné místo ve firmě. Zodpovědně a kreativně vede strategický nákup, operativní nákup a skladovou službu s dopravou. Díky své specializaci je v koncernu E.ON členem „Corporate supply Chain“ a „Grid BAP“. Prosazuje maximální elektronizaci, transparentnost celého nákupního procesu a tvorbu kvalifikačních systémů pro dodavatele.

Peter Čambál

Peter Čambál

Aktivní znalost nákupních kategorií a analýza nákladů, to jsou podle Petera Čambála důležité postupy a nástroje při práci v nákupu, kterému se věnuje více než 12 let. Od roku 2015 je manažerem zakázek ve společnosti Slovenské elektrárny, kde se přímo podílí na tom, aby se taktický nákup stal nákupem strategickým. Je považován za jednoho z průkopníků aplikování metodiky „Design to Cost (DTC)“. Kromě domácího Slovenska působil v letech 2013 a 2014 ve firmě Enel Russia, a to jako manažer DTC.

Profesní profil

Luboš Malý

Luboš Malý

Luboš je energickým lídrem, neúnavným inovátorem a odborníkem na udržitelnost. Žije pod heslem „od inspirace k transformaci“, které aplikuje ve čtyřech hlavních oblastech - inovace, udržitelnost, digitalizace a budování systémových schopností. V současnosti vede ekosystém Red Button EDU, inspiruje, konzultuje, navrhuje a podporuje vlastníky, vrcholové manažery a klíčové změnové agenty při realizaci strategických projektů. Vyzkoušel si různé role v předních společnostech od procesního inženýrství ve zásobovacích řetězcích, přes manažerské pozice až po globální transformační projekty. Jako ředitel Inovací v provozu ve společnosti LEGO Group se zaměřoval na to, jak exponenciální technologie promění hračky budoucnosti. Nakonec spoluzakládal síť Red Button, jejímž cílem je zlepšit společnost prostřednictvím kultivace prostředí v českých a slovenských firmách. Chcete změnit svou společnost v moderní, rychle se učící, digitální a decarbonizovanou? Stiskněte červené tlačítko.

Nela Ďopanová

Nela Ďopanová

Nela je zakladatelkou a duší společnosti Fpohybu, která vede prostřednictvím hravých, chytře navržených wellbeing programů sedavě a manuálně pracující lidi k začlenění pohybu a zdravých návyků do jejich každodenní rutiny. Otvírá jim tak udržitelnou cestu ke zlepšení jejich zdraví, výkonnosti a duševní pohody. V současné době je Fpohyb na cestě budování zdravější firemní kultury ve více než 77 českých i globálních společnostech. Ve svém mladém věku se Nela dostala do užšího výběru na amsterdamskou Cenu kreativních hrdinů. Byla vybrána státem Chicago do inovativního programu YTILI pro mladé inovativní lídry v USA a o jejím podnikání se dočtete ve Forbes a CzechCrunch. Nela s námi bude sdílet svoji cestu, kdy ji pohyb a práce na sobě doslova postavily na nohy navzdory její diagnóze. Mrkněte na krátké video a vžijte se během jediné minuty do jejího příběhu.

Sven Schirmer

Sven Schirmer

Sven je zkušený manažer ve světě logistiky, kolejových vozidel, infrastruktury a služeb mobility. V současné době působí jako koordinátor firemního nákupu pro Rakouské spolkové dráhy, kde má na starosti veřejné zakázky a udržitelnost. Jeho jedinečnou silou je role tvůrce a vlastníka revolučního nákladového modelu udržitelnosti, který je integrován do celkových životních nákladů (LCC). Jeho vlastní IT nástroj lze využít v různých odvětvích a pomáhá firmám shromažďovat reálná data pro vytváření pevných strategií a reportingu, např. CSRD, CSDDD a další.

Karolína Chudá

Karolína Chudá

EAME Procurement Manager - Corporate Services v globální společnosti ExxonMobil s více než 20 lety zkušeností v oblasti Procurementu, z toho 18 let strávených na vedoucích pozicích. Má rozsáhlé profesní zkušenosti v širokém spektru nákupních kategorií, zahrnujících Corporate Services, Marketing, Talent Management, Informační technologie, až po komoditní kategorie jako chemické produkty, paliva a maziva. Zaměřuje se převážně na strategické nákupy pro evropský a africký trh. Je vášnivou a aktivní ambasadorkou inkluze a diverzity, aktivně podporující rovné příležitosti pro profesní a osobní rozvoj žen.

Branislav Šarmír

Branislav Šarmír

Absolvent Fakulty podnikového managementu na Ekonomické univerzitě v Bratislavě. Během své profesní dráhy působil v oblasti marketingu a péče o zákazníky v telekomunikačním, bankovním a IT sektoru. Od roku 2011 se věnuje zadávání veřejných zakázek, nákupu a e-aukcím. Vyhledává příležitosti ke zlepšování procesů, tak aby se zadávání veřejných zakázek zjednodušilo a zpřehlednilo. Je členem Rady Úradu pre verejné obstarávanie. Připravuje pořady Inšpiratívne zákazky a Súťaže návrhov.

Bibiána Perátová

Bibiána Perátová

Má za sebou 31 let zkušeností ve společnosti USSK, kde se zabývá různými tématy v oblasti nákupu. Mezi její odpovědnosti patří metodické řízení nákupních procesů, podpůrné činnosti, reporting, datová analýza a správu master dat. Aktivně se podílí na automatizaci nákupních procesů s možností využití RPA. Bibiáninou specializací je také mapování procesů a jejich analýza s cílem neustálého zlepšování a optimalizace. Oblíbeným pracovním krédem je: „Miluji rozmanitost své práce, každý den mě něco jiného překvapí.“

Dominika Żwirbla – Kalman

Dominika Żwirbla – Kalman

Dominika má bohaté zkušenostmi v oblasti nákupu a projektového řízení v globálních společnostech. V současné době se podílí na úspěchu stavebního gigantu PORR S.A. jako hlavní manažerka Centrálního nákupu. V minulosti pracovala na pozici ředitele nákupu a logistiky ve společnosti Siemens Sp. z o.o. Před touto profesní érou pracovala 7 let v PKN ORLEN S.A., kde vytvořila a úspěšně implementovala centrální nákup v celé skupině napříč Polskem, Litvou, Českou republiku a Německem. Manažerka s tahem na branku a neustálým zájmem o rozvoj odborných dovedností celého týmu. Spojuje strategické cíle s firemní vizí.

Lenka Vinklerová

Lenka Vinklerová

Lenka aktuálně pracuje jako nákupní manažer čínské skupiny CITIC Europe Holding a.s., kam spadají velmi rozmanité a nesourodé oblasti, jako je strojírenství, pronájem prostor ve vlastním administrativním komplexu, hotelnictví a do nedávna i fotbalový klub a stadion. Zde se zabývá zejména centrálním nákupem pro Skupinu, od nákupu energií, pojištění, operativního leasingu, až po další služby a zboží. Z předchozích zaměstnání má zkušenosti i s operativním nákupem a také se zadáváním veřejných zakázek.

Jan Janek

Jan Janek

Jan Janek je partnerem ve společnosti Kerkhoff Consulting GmbH. V minulosti byl mimo jiné ředitelem v oddělení poradenství ve společnosti Deloitte Austria. Má více než 15 let odborných zkušeností s transformačními projekty v oblasti nákupu a správy. Zabývá se návrhem procesů a řízení toku P2P v projektu implementace S/4 HANA a Ariba, vývojem digitální strategie správy P2P pro centrum sdílených služeb v EU, implementaci centralizovaného řešení S2P napříč zeměmi v největší bankovní skupině ve střední a východní Evropě a implementaci modelu řízení kategorie pro celou skupinu v největší bankovní skupině ve střední a východní Evropě. Janovým krédem je pracuj chytře, né tvrdě.

Zora Vypušťáková

Zora Vypušťáková

Jako dlouholetá manažerka v oblasti práva, smluvních vztahů, veřejných zakázek a také jako life a business koučka, lektorka a autorka motivačních článků, publikací a videí propojila osobní a profesní svět. Orientuje se na vzdělávání lídrů, funkčnost vztahů a jako mediátorka také na řešení konfliktů. Lektorskou činnost využívá při kurzech osobního rozvoje zaměřených na transformaci životních situací s orientací na etikoterapii, emoční gramotnost a tvorbu vlastní reality. Zvláště pro ženy nabízí pohled na témata týkající se nabytí jejich rovnováhy mezi prací a osobním životem, možnosti realizovat se ženským způsobem i v převážně mužském kolektivu. Zabývá se změnou jako součástí života, kterou můžeme využít k vlastní transformaci. Je spoluzakladatelka a CEO „Priestor pre zmenu“. www.priestor.plus

Zdeněk Cvejn

Zdeněk Cvejn

Bezmála třicet let působí jako právník ve státní sféře a veřejným zadáváním se zabývá více než patnáct let. Byl například ředitelem odboru veřejných zakázek a centrálních nákupů na Ministerstvu vnitra. Od roku 2014 vede odbor veřejných zakázek Univerzity Karlovy, kde má na starost celouniverzitní nákupy či metodickou podporu zaměstnanců. Je členem výkonného výboru Asociace pro veřejné zakázky a univerzitu zastupuje i v Platformě odpovědného veřejného zadávání. Když má volno, rád a s chutí vaří a jezdí na kole.

Ivana Zajacová

Ivana Zajacová

Podílela jsem se na vzniku Zákaznického centra pro skupinu Veolia Energie, které jsem také 10 let vedla. V roce 2019 přišla příležitost stát se součástí týmu centrálního nákupu. V té době jsem se chtěla posunout dále, a proto jsem tuto výzvu přijala, a jsem nyní čtvrtým rokem vedoucí oddělení materiálu a operativního nákupu Veolia Energie ČR a nákupním/komoditním manažerem její dceřiné společnosti Solutions and Services.

Ľubomír Vypušťák

Ľubomír Vypušťák

Zkušenosti z oblasti bezpečnostního inženýrství, obchodu, veřejných zakázek a managementu využívá aktuálně jako kouč a lektor při doprovázení lidí v procesu jejich transformace v oblasti osobního rozvoje. Při práci s jednotlivci a skupinami se věnuje vzdělávání v oblasti etikoterapie, emoční gramotnosti a rozvoje osobního potenciálu. Výsledkem jeho činnosti je vytváření prostoru pro spokojený život v osobní i pracovní oblasti. Je spoluzakladatel a CEO „Priestor pre zmenu“.

Martina Kaprálová

Martina Kaprálová

Úspěšně absolvovala magisterské studium na Ekonomické univerzitě v Bratislavě a od té doby se věnuje své profesní dráze ve společnosti USS Steel Košice, kde se stala po více než dvacet let klíčovým členem týmu. Během této dlouhé éry měla jedinečnou příležitost dvakrát navštívit Spojené státy americké, kde aktivně rozvíjela své profesionální dovednosti. Během své kariéry v zahraničí získala Martina cenné zkušenosti prací v různých týmech a zastáváním různých pozic, od vedoucího nákupu až po roli release manažera. Aktuálně zastává pozici generálního manažera nákupu, kde vyniká svou schopností strategického plánování a vedení týmu k dosahování vynikajících výsledků. Mimo pracovní prostředí Martina využívá svůj volný čas k prozkoumávání sjezdových tratí a užívá si chvilek strávených na horských vrcholech. Její vášeň pro výzvy na sjezdovkách se snoubí s láskou k přírodě.

Jiří Špalek

Jiří Špalek

Dlouholetý manažer projektu PROEBIZ. Konzultant a inovátor v oblasti digitalizace nákupu a nákupních systémů s více než dvacetiletou praxí v oboru. Usiluje o šíření elektronizace do nákupních procesů nejen v privátním, ale i veřejném sektoru. V současnosti působí na pozici výkonného ředitele skupiny PROEBIZ.

Martin Rajman

Martin Rajman

Martin Rajman vede oddělení centrálních nákupů v České televizi a ve své praxi uplatňuje neotřelé nápady a postupy směřující zejména k zajištění odpovídající kvality plnění (jako například v případě nákupu služeb úklidu nebo ostrahy). Kvalitu v širších souvislostech hledá i v zakázkách v oblasti ICT. Jak se vypořádává s výzvami, které nákup výpočetní a kancelářské techniky může přinášet? Kde se inspiruje? Jaké nástroje používá?

Zdeněk Rudovský

Zdeněk Rudovský

Zdeněk Rudovský má za svou bezmála patnáctiletou profesní praxi tolik zkušeností, co jiní nestihnou za několik pracovních životů. Aktuálně působí jako BIM manažer, na Odboru výstavby a investiční činnosti na ČVUT v Praze. Zabývá se vývojem zadavatelsky orientovaných standardů BIM a souvisejících metod pro zadávání veřejných zakázek ve stavebnictví, tvorbou modelů BIM a řízením nemovitostního portfolia ČVUT. Dále působí jako BIM konzultant – manažer pro Elektrárnu Dukovany II, Člen expertní skupiny pro pasport nemovitostí, Garant pokročilých kurzů (nejen pro zadavatele) v rámci CŽV BIM a v neposlední řadě jako lektor na FM Institute s.r.o.

Jan Slezák

Jan Slezák

Je absolventem Právnické fakulty Masarykovy univerzity, zakázkové zkušenosti začal nasávat v letech 2009 – 2012 v pozici tajemníka rozkladových komisí předsedy ÚOHS. Po navazující dvouleté praxi právníka a lektora ve společnosti OTIDEA zakotvil na osm let v pražském dopravním podniku, poté na rok v pozici ředitele právního úseku v pražské TSK, kde řídil VZ na právní služby pomocí postupů BVA. Byli vůbec první v ČR, kdo v tomto segmentu hodnotil pouze kvalitu s pevně stanovenou cenou. V současnosti působí ve společnosti Tender Society a v advokátní kanceláři KGS legal. Za svou dosavadní kariéru tedy prošel všechny tři hlavní větve zakázkové praxe – dohledovou, poradenskou i zadavatelskou. Ve své nynější činnosti se specializuje na zajištění externí právní služby veřejným i sektorovým zadavatelům pro všechny oblasti nákupu i investic. Je místopředsedou výkonného výboru Asociace pro veřejné zakázky a členem redakční rady časopisu Veřejné zakázky v praxi.

Miroslav Slašťan

Miroslav Slašťan

Miroslav Slašťan je zakladatel a předseda Ústavu znalecké činnosti (znalec v oboru Právní vztahy k cizincům a odvětví Evropské právo), profesor Katedry mezinárodního práva a mezinárodních vztahů Právnické fakulty Univerzity Komenského v Bratislavě a člen Rady Justiční akademie Slovenské republiky. Je odborníkem na evropské právo a jeho transpozici do právního řádu SR, státní pomoc, veřejné zakázky, eurofondy a soudní systém Evropské unie. Je externím členem zkouškových komisí jmenovaných Úřadem pro veřejné zakázky.

Ivan Macho

Ivan Macho

Ivan Macho je obchodní ředitel společnosti PKV, která je konzultační firmou v energetice. Klientům pomáhá s přípravou projektů, které spoří firmám a veřejné sféře peníze a snižují uhlíkovou stopu. Městům a obcím pomáhá mimo jiné s integrací energetického managementu a vytvořením energetických koncepcí.

Adam Gromnica

Adam Gromnica

Adam se zabývá tématem zaměstnávání znevýhodněných prostřednictvím SOVZ, mj. problematikou zaměstnávání osob se záznamem v evidenci rejstříku trestů a je velkým fanouškem podpory inovací a rozvoje cirkulární ekonomiky. Věnuje se zejména přednáškové činnosti a publikacím a rád by byl svědkem toho, aby se tématu udržitelnosti a udržitelných nákupů výrazněji zhostily univerzity a další instituce vědy a výzkumu. Podílel se na několika mezinárodních projektech včetně průzkumu reformních návrhů na transformaci přístupu k veřejné kupní síle nebo mapování možností a praxe zapojování sociálních podniků do dodávek veřejným zadavatelům. Adam vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy Univerzity a Filozofickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Zkušenosti sbíral v advokacii, veřejné správě či v kanceláři veřejného ochránce práv.

Jiří Šimon

Jiří Šimon

Krédo soutěžit smysluplně a nakupovat efektivně je neodmyslitelně spjato s prací Jiřího, který od letošního roku pracuje jako zastupující náměstek pro řízení obchodního úseku ve společnosti Krajská zdravotní v Ústí nad Labem. V rámci veřejných zakázek se tedy zabývá především nákupy zdravotnické techniky, přičemž stejně jako ve svých přechozích působištích uplatňuje inovativní a odvážné přístupy k veřejnému zadávání. Je nadšeným inovátorem, iniciátorem předběžných tržních konzultací a propagátorem odpovědného zadávání se zkušenostmi z Ministerstva pro místní rozvoj ČR nebo Technické správy komunikací hl. m. Prahy.

Adam Bernacki

Adam Bernacki

Adam je specialista na řízení prodeje a nákupu se silným obchodním i právním zázemím a „neprůstřelnými“ zkušenostmi lídra, který umí vést a implementovat změny jak prostřednictvím procesů, tak lidí. To vše v mezinárodním prostředí, kde dlouhodobě působí jako konzultant, trenér a školitel pro řízení nákupu. Zkušenosti se vztahy s dodavateli má jak z asijských, tak evropských trhů. Kromě jiného je také členem poradního sboru asociace PSML – Polish Supply Management Leaders.

Naďa Voráčová

Naďa Voráčová

Byla u toho, když na Masarykově univerzitě v Brně v roce 2010 přecházeli na elektronické zadávání veřejných zakázek a zaváděli dynamické nákupní systémy. Dnes je Naďa Voráčová manažerkou veřejných zakázek na univerzitním rektorátu, kde vyhledává nová řešení. V posledních letech pracovala na doplnění DNS o smlouvy s rámcovým prvkem, dále na soutěžích pomocí elektronických katalogů či na zavedení interního e-shopu pro kompletní elektronizaci centrálních nákupů.

Marie Machálková

Marie Machálková

Po více než desetileté praxi v oblasti řízení projektů, rizik a kvality ve veřejné správě v resortu MPSV a na Úřadu vlády působí Marie v Thein Digital jako ESG projektový manažer a konzultant. Zaměřuje se na řízení ESG projektů v softwarovém nástroji IBM Envizi. ESG. Projektům se věnuje v rámci celého životního cyklu od vstupní analýzy, sběru dat, automatizace, výpočtu uhlíkové stopy, predikcím až po reporting. Patří mezi nadšence v oblastech AI a inovací, kde vidí velké možnosti synergie právě na poli udržitelnosti. Tématu udržitelnosti se věnuje v osobním životě například tím, že působí v Komisi pro životní prostředí a problematiku klimatu na Praze 7.

Martin Dufala

Martin Dufala

Absolvent Právnické fakulty Univerzity Komenského v Bratislavě. Veřejným zakázkám se věnuje od roku 2013, začal na "eurofondových" zakázkách pro příjemce NFP (nevratný finanční příspěvek). Od roku 2019 působí jako vedoucí Oddělení centrálního řízení zakázek Univerzity Komenského v Bratislavě, která je největší univerzitou na Slovensku. Ve volném čase rád jezdí na kole a vyhlašuje zakázky v DNS.

Barbora Pohanková

Barbora Pohanková

Barbora zastává pozici regionálního Category Managera v oblastech Capex & Engineering ve společnosti Asahi. V nákupu má zkušenosti z lokálních i globálních funkcí se zaměřením na výrobní i nevýrobní výdaje, globální strategie kategorií a vývoj tržních strategií, včetně jejich implementace v regionech Evropy, Latinské Ameriky, Afriky a Austrálie. Vyzná se i v sourcingu v multikulturním prostředí s ohledem na potřeby různých zainteresovaných stran. Na eBF bude mluvit hlavně o klíčových indikátorech týmového výkonu.

Petr Dovolil

Petr Dovolil

Petr Dovolil je členem prezidia České podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj (CBCSD). V CBCSD zastupuje PwC, kde od roku 2021 působí na pozici ESG manažera a seniorního konzultanta. Má více než 23 let zkušeností v oblasti veřejné politiky, regulace, institucí, veřejných zakázek a udržitelnosti. Má rozsáhlou praxi v oblasti infrastrukturních projektů financovaných ze zdrojů EU, unijních politik a práv, mezinárodních smluvních standardů, PPP a českého soukromého a veřejného práva. V posledních 10-ti letech se intenzivně podílel na mnoha infrastrukturních projektech a technických asistencích EBRD, EK a EIB v Čechách i v zahraničí, a také napříč infrastrukturními sektory (zejména v odvětvích vodohospodářství, dopravy, energetiky, odpadů a budov) v oblasti zelené tranzice. Jako vedoucí týmu se podílel na rámcové smlouvě s EBRD “GET Policy Framework – Water Window“ (Green Economy Transition = přechod na zelené hospodářství) a „EBRD Green Cities Framework“. V současné době se zaměřuje zejména na širší témata udržitelného rozvoje, zelené a digitální transformace a dosažení shody se standardy ESG (Environmental, Social and Governance), včetně EU Taxonomie, prověřování (klimatické, environmentální a sociální) a financování udržitelnosti v EU.

Tomáš Sova

Tomáš Sova

Tomáš se od začátku své profesní kariery pohybuje v oblasti nákupu. Posledních více jak 15 let působil v oblasti telekomunikací. Podstatnou část své dosavadní kariéry spojil se společností České Radiokomunikace a.s., kde se v pozici manažera nákupu a PMO podílel na projektech spojených npř. s přechodem z analogového televizního vysílání na digitální, digitalizací rozhlasového vysílání, ale také na výstavbě datových center nebo rozvoji IoT. Od roku 2019 působí jako výkonný ředitel centrálního nákupu a PMO ve společnosti Letiště Praha a. s. Je tak plně odpovědný za realizaci veškerých výběrových a poptávkových řízení, ale i za realizaci strategických projektů, spojených s provozem a rozvojem letiště.

Branislav Hudec

Branislav Hudec

Působí na Ministerstvu investic, regionálního rozvoje a informatizace SR jako ředitel odboru veřejných zakázek, kde plní úkoly i pro sekci Centrální koordinační orgán, která koordinuje subjekty zapojené do implementace projektů financovaných z fondů EU. Disponuje více než 17 lety zkušeností v oblasti veřejných zakázek na Úřadu pro veřejné zakázky, kde začínal, Ministerstvu financí SR a v soukromém sektoru. Na Ministerstvu investic, regionálního rozvoje a informatizace SR plní úkoly spojené s veřejnými zakázkami zboží a služeb pro potřeby ministerstva. Koordinuje a metodicky usměrňuje subjekty zapojené do systému řízení fondů EU v oblasti veřejných zakázek. Je autorem Jednotné příručky pro žadatele a příjemce k procesu a kontrole zadávání veřejných zakázek na programové období 2014-2020, a dále nové příručky pro programové období 2021-2027. Od května nastoupí na Úřad pro veřejné zakázky, kde bude řídit útvar odpovědný za metodiku a vzdělávání. Studoval právo na Právnické fakultě UK v Bratislavě. Vedle aplikační praxe se věnuje také lektorské a publikační činnosti.

Adam Kašák

Adam Kašák

V roce 2016 začal svou čtyři roky dlouhou éru jako zadavatel VZ na Ministerstvu práce, sociálních věcí a rodiny. Od roku 2021 pracuje ve společnosti Odvoz a likvidace odpadu, která patří Hlavnímu městu Slovenské republiky Bratislavě, jako vedoucí oddělení nákupu. Toto oddělení zajišťuje nákupy v oblasti nakládání s odpady jako veřejný zadavatel, a také nákupy pro zajištění provozu zařízení na energetické využití odpadů. Zde náhodou objevil, že role oddělení veřejného obstarávání v organizaci může být větší než jen provádění procesů veřejného obstarávání v souladu se zákony, a že může hrát důležitou roli v plánování, řízení smluv a práci s interními daty firmy. Snaží se tedy tento pohled na úlohu veřejného obstarávání aplikovat v praxi.

Martin Lazový

Martin Lazový

Od ukončení studia na stavební fakultě se plně věnuji této oblasti, soustředěním se na zajištění kompletního dodavatelského řetězce pro stavební projekty. Několik let jsem působil jako součást týmu nejvýznamnějších slovenských stavebních developerů, kde jsem pracoval převážně na zahraničních administrativních a rezidenčních projektech. Osobně mě těší sledovat rozvoj kvalitní architektury a inovativních konceptů ve stavebnictví, zejména v kontextu tvorby kvalitních prostředí.

Marko Lozo

Marko Lozo

Marko Lozo je dynamický a výsledkově orientovaný Sales Manager s bohatou historií v oblasti prodeje, řízení klíčových účtů a strategického plánování. V současné době působí ve společnosti Coface, kde svými dovednostmi přispívá k úspěchu firmy. Předtím Marko zastával několik klíčových pozic ve společnosti EY, kde hrál zásadní roli v rozvoji strategie pro klíčové bankovní klienty v České republice. Jeho kariérní začátky lze vystopovat až ke společnosti Nielsen, kde poskytoval strategické konzultace vedoucím pracovníkům a analyzoval tržní data. Marko je známý svou schopností budovat silné vztahy s klienty a vytvářet účinné obchodní strategie. Jeho bohaté zkušenosti a odborné znalosti ho činí cenným přínosem pro jakoukoli organizaci.

Zdeněk Kabátek

Zdeněk Kabátek

Zdeněk Kabátek je vedoucí týmu konzultantů v NEOOPS. Má více než 25 let zkušeností v různých oblastech včetně outsourcingu firemních procesů, systémů řízení generování dokumentů, poradenských služeb, projektového řízení a RPA na třech kontinentech. Zdeněk vedl rostoucí konzultační tým v NEOOPS, aby se stal jedním z nejzkušenějších týmů v Evropě, který doposud realizoval více než 150 RPA projektů a zautomatizoval stovky klientských procesů.

Marek Zelenka

Marek Zelenka

Marek Zelenka je právník zaměřující se na systémová doporučení pro veřejnou správu, zejména na transparentní, důvěryhodnější a vůči korupci odolnější samosprávu. V oblasti veřejných zakázek se zajímá o témata na hranici zákona. Svou profesní dráhu spojil především s nevládní organizací Oživení, z.s., kterou mezi lety 2018 a 2022 vedl jako předseda. Specializuje se na témata veřejných zakázek, střetu zájmů, whistleblowingu, přístupu k informacím nebo radničních periodik. Do roku 2022 byl rovněž jedním z pěti garantů projektu Rekonstrukce státu. Je členem Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí a jejích pracovních skupin k transparentnosti státní správy, ke střetu zájmů, k hospodárnému nakládání s majetkem státu a k whistleblowingu. Je členem expertní skupiny MMR k zákonu o zadávání veřejných zakázek. Od roku 2023 je externím poradcem MMR pro národní strategii veřejného zadávání a gestorem kapitoly Kontrolní a dozorové orgány. Byl členem monitorovacího výboru Operačního programu zaměstnanost. Studoval na univerzitách v Praze, v Pasově a v Budapešti. Pracovní stáž strávil v advokátní kanceláři LOH Rechtsanwälte v Berlíně.

Jan Mexo Řehák

Jan Mexo Řehák

Jan Mexo Řehák působí jako vyjednavač, mediátor a hlavní instruktor vyjednávání, strategie a komunikace v Negoticu. Business krizovému vyjednávání se věnuje 18 let, behaviorálním vědám 21. Je autorem Negotiation Canvas a MCM modelu komunikace. Učí na VŠE a PHG, v minulosti také v Londýně, na UCL. Je otcem NegotiCONu, který se stává jednou z nejznámějších vyjednávacích konferencí na světě. Působí jako expertní porotce vyjednávacích soutěží The Negotiation Challenge and ALSINC. Vedl přes 3 000 různých vyjednávání. Více než 4 000 lidí navštívilo jeho 270+ vzdělávacích akcí. Mezi jeho zájmy patří: fotografie, argentinské tango a latinskoamerické tance. Pracuje na knize spojující tyto disciplíny, která ponese název “Vyjednávací tango”.

Daniela Slováková

Daniela Slováková

Daniela absolvovala Ekonomickou univerzitu v Bratislavě a ihned po studiích se začala seznamovat s prostředím „verejného obstarávania“. Její zásadní specializací je oblast veřejného stravování, ve které získala mimořádnou praxi a zkušenosti na manažerských pozicích na Žilinské univerzitě, Světě zdravia a.s , Univerzitě Komenského a v Univerzitní nemocnici sv. Cyrila a Metoda v Bratislavě. V současné době působí v účelovém zařízení Koleje a menzy Univerzity Karlovy v Praze. V rámci katalogových nákupů potravin a procesů řízení a správy rozsáhlého stravovacího provozu UK je garantem implementace moderních zadávacích postupů (DNS) a využívání interního e-shopu pro víc jak 20 stravovacích provozoven Univerzity Karlovy za účelem efektivního výběru a objednávání vysoutěžených komodit. Aktivně se také podílí na koordinaci projektu Udržitelného rozvoje UK a zavádí do veřejných zakázek prvky odpovědného zadávání.

Matěj Látal

Matěj Látal

Po letech strávených ve výrobním prostředí se přesunul do turbulentního světa e-commerce. V Notinu, jednom z top 10 evropských online cross-border retailerů, má na starost řízení procesu nákupu i dodavatelského řetězce. Zkušenosti z oblasti nákupu, logistiky i výroby využívá k propojení procesního a automatizovaného řízení nákupu se zběsilým businessovým tempem a pravidelným 30% meziročním růstem evropské beauty e-commerce jedničky.

Bronislav Neubauer

Bronislav Neubauer

Jako provozní ředitel IT společnosti Principal engineering s.r.o. zajišťuje celkový chod společnosti a jejich dceřiných firem, ale mimo jiné se také nechává najímat jako Interim manažer do nákupu různých firem (GasNet, Korado, NRB, Trinity Bank), kde jim pomáhá s nastavením nákupu, auditem smluv, předjednání podmínek nebo nastavením Strategického nákupu, případně s auditem licenčních podmínek (licenční management) na licence velkých SW společností. Dokáže takto zužitkovat více než 15leté zkušenosti v oblasti nákupu pro velké mezinárodní společnosti hlavně z oblasti bankovnictví. Umí kombinovat znalosti IT prostředí z pohledu jak dodavatele, tak i z pohledu nákupu pro danou společnost, a tuto znalost využít ve prospěch klienta.

Petra Flagner

Petra Flagner

Petra pracuje od roku 2014 ve společnosti Lidl Česká republika v úseku Technického nákupu. Se svými kolegy se stará o nákup neobchodního zboží a služeb, které firma potřebuje pro správný chod prodejen, skladů i administrativních prostor. Od roku 2018 vede oddělení, které má na starosti nákupní procesy, výběrová řízení, smlouvy a objednávkový systém. Nové impulzy k rozvoji aktuálně sbírá na roční stáži u německých kolegů v Bad Wimpfen. Volný čas Petra věnuje dceři, modernímu tanci a běhání.

Alexandra Major

Alexandra Major

Alexandra je vedoucí odpovědného nákupu v MOL Group se sídlem v Budapešti. Mezi její hlavní zodpovědnosti patří trvale udržitelný rozvoj skupinového zadávání zakázek, zlepšování a podpora udržitelnosti v rámci dodavatelského řetězce a neustálé zlepšování vypočtu emisí Scope 3. Před nástupem do Skupiny MOL pracovala jako poradce pro udržitelnost a strávila 9 let u společnosti vyrábějící elektroniku, jako odborník na dodržování předpisů v oblasti životního prostředí. Je certifikovanou vedoucí auditorkou ISO 9001 a 14001. Alexandra má Magisterský titul v oboru environmentálního inženýrství a inženýrství kvality. Svou profesní kariéru zahájila jako specialista nákupu ve společnosti vyrábějící kosmetiku. Má více než 10 let zkušeností v oblasti environmentálního inženýrství a poradenství životního prostředí. Své nadšení pro životní prostředí a udržitelnost nikdy neskrývala, a proto bylo učení vždy její silou života. Když Alexandra nepracuje, tráví svůj volný čas nejraději s rodinou, cestováním a aktivně se věnuje sportu.

Łukasz Jędraszkiewicz

Łukasz Jędraszkiewicz

Nákupčí z povolání, propagátor nákupu z vášně. Již 18 let řídí oddělení, která utrácí peníze firem. Vytvořil a rozvinul nákupní oddělení v odvětvích spojených s těžbou a železnicemi a posledních 8 let také v energetickém sektoru v TAURON Ciepło. Dále je tvůrcem podcastu a YouTube kanálu zaměřeného na nákupy - #OkiemKupca. Trénuje kupující a manažery, kteří jsou fascinováni prací s lidmi. Je schopen vybudovat, přestavět a motivovat nákupní tým, aby se stal kompetentně zralým a nezávislým. Na LinkedIn představuje lidskou tvář kupujícího. Rovněž vytvořil - #PiątekBrzmiDobrze - jedinou komunitu na této platformě zaměřenou na vášeň pro hudbu.

Radek Špicar

Radek Špicar

Radek Špicar, s absolventským titulem z Univerzity Karlovy v Praze a University of Cambridge, je nejen zkušeným ekonomem a odborníkem ve svém oboru, ale také vynikajícím příkladem vstřícnosti a lidského přístupu. V minulosti působil jako náměstek místopředsedy vlády pro ekonomiku a později coby ředitel pro vnější vztahy Auto Škoda nebo ředitel think-tanku Aspen Institute Prague. V současné době působí jako viceprezident Svazu průmyslu a obchodu, který je největším tuzemským zástupcem českých podnikatelů. V akademické oblasti se Radek Špicar věnuje společenské odpovědnosti podniků a ekonomické diplomacii.

Pavel Čech

Pavel Čech

Pavel Čech je již 5 let nedílnou součástí advokátní kanceláře SEDLAKOVA LEGAL a specializuje se na smluvní právo v IT. Má bohaté zkušenosti s podmínkami vývoje, distribuce, servisu, implementace a licencování softwaru, a dále s obchodními podmínkami pro SaaS a on-line platformy. Své znalosti promítl do knihy Softwarové smlouvy, jejich specifika a kontraktační proces, na kterých se podílel jako spoluautor. Pro klienty nachystal také praktický e-book věnující se hodnocení rizik ve smlouvách o vývoji. Je i spoluautorem Směrnice o užívání AI. V advokátní kanceláři SEDLAKOVA LEGAL vede oddělení softwarového/IT práva a od roku 2024 se stal jedním ze společníků kanceláře.

Michaela Garajová

Michaela Garajová

Michaela Garajová, partnerka v advokátní kanceláři SEDLAKOVA LEGAL, vedoucí korporátního týmu a pražské pobočky. Ve své praxi se zaměřuje primárně na vyjednávání investic (jak ze strany investičních fondů, tak ze strany startupů), právní pomoc startupům, nastavování holdingových struktur a vztahů mezi společníky a na zajišťování běžné korporátní agendy společností. Michaela je aktivní členkou startupové komunity, školí jak začínající podnikatele, tak i společnosti v pokročilejším stádiu života.

Pavel Odstrčil

Pavel Odstrčil

Pavel je absolventem právnické fakulty UK, po jejímž absolvování zastával funkce ve státní správě, především pak ve spojitosti s předsednictvím ČR v Radě EU v roce 2009, a dále tématem elektronizace justice. Od roku 2014 působí ve Škoda Auto a.s., aktuálně na pozici Vedoucího strategie oblasti Nákupu a managementu kapacit. Současně zodpovídá za oblast podpory udržitelnosti v rámci dodavatelského řetězce Škoda Auto a.s. a oblast supply chain risk managementu. Z titulu své pracovní pozice se podílel a podílí na řešení případů dodavatelských krizí a insolvencí napříč evropskými jurisdikcemi, a to jak z pohledu ŠA, tak z pohledu koncernu VW, a současně expertně působí v oblasti monitoringu a zajišťování principů udržitelnosti v komplexních automotive dodavatelských řetězcích.

Martina Balounová

Martina Balounová

Martina má více než desetileté zkušenosti z různých pozic v oblasti nákupu, financí a IT, s pevnou základnou v oblasti digitalizace a řízení změn. Když pracovala v SAP Ariba, zaměřovala se na zajištění efektivity automatizovaných procesů klíčových zákazníků v rámci řešení SAP Ariba se svými obchodními partnery. Její odpovědností jako manažerka e-fakturace v Novartisu bylo navrhnout a řídit začlenění dodavatelů do SAP Ariba a splnit požadavky na efektivní a compliantní elektronickou výměnu dat a dokumentů ve 34 zemích (konfigurace řešení, nákup, fakturace). V současné době Martina uplatňuje své zkušenosti jako vedoucí pracovního proud LDC Solution Design Manager pro přímé nákupy v Novartisu, kde navrhuje nové zjednodušené procesy pro oblast nákupu a nasazuje nová vzájemně propojená řešení SAP: SAP Product Sourcing, Contracting, S4HANA, SAP Business Network a Supply Chain Collaboration.

Łukasz Ostrowski

Łukasz Ostrowski

Má za sebou 18let zkušeností v oblasti nákupu. Momentálně se zaměřuje na zefektivnění nákupních procesů prostřednictvím inovace a automatizace, především s využitím umělé inteligence. Spojuje technologické pokroky s podnikatelskými potřebami a vždy usiluje o vytvoření trvalých a hodnotných řešení. V tradičním nákupu přináší postupy, které snižují náklady a zvyšují efektivitu, aniž by to ovlivnilo kvalitu a vztahy.

Tomáš Burda

Tomáš Burda

Profesionální vyjednavač se zaměřením na trhy DACH, přes 20 let v automotive a ICT, za dodavatele vyjednává s nákupem, trenér vyjednávacích dovedností v #MasteryClub. Věří, že lidi nechtějí vyjednávat, místo toho chtějí řešit konflikty. Tvrdí, že vyjednávání je dovednost pro život.

Grzegorz Filipowski

Grzegorz Filipowski

Grzegorz Filipowski je ostříleným poradcem a praktikem v oblasti nákupu, specializujícím se na restrukturalizaci a implementaci strategií od zdroje k platbě v různých odvětvích. Má bohaté zkušenosti s vedením významných projektů v sektorech plynu, paliv, energie a těžby pro společnosti jako KGHM, PKN Orlen a PGNiG S.A. Grzegorz aktivně sdílí své poznatky o nákupu a obchodní strategii prostřednictvím článků a příspěvků na LinkedIn. Je absolventem manažerského programu na Ekonomické univerzitě v Katovicích a certifikovaným členem Chartered Institute of Purchasing and Supply.

Łukasz Mazurowski

Łukasz Mazurowski

Zkušený konzultant a manažer projektů v oblasti nákupu. Poradil největším společnostem v regionu v odvětvích surovin, výroby, telekomunikací a financí. Vedl nákupní projekty zaměřené především na zlepšení efektivity v oblasti nákupu implementací pokročilých a inovativních procesních a organizačních řešení. Poradil při desítkách vyjednávacích procesů podporovaných metodologií Harvardu, které vedly k ročním úsporám přesahujícím 500 milionů. Je zapojen do oblasti nákupu od počátku své profesní kariéry. Svou kariéru začal v Accenture, kde spoluvytvořil inovativní obchodní portál B2B. Strávil více než rok v Číně, kde vedl vlastní podnikání a naučil se nuancím vyjednávání s čínskými zástupci. Poté se vrátil k poradenství, nejprve v Accenture, a poté strávil přes 5 let v A.T. Kearney, přední globální poradenské firmě, především v oblasti nákupu. Jako trenér/mentor spolupracuje s BIG FISH a Katedrou logistiky Vysoké školy ekonomické v Praze.

Peter Banda

Peter Banda

Peter je spoluzakladatel a CSO slovenského řešení Cequence, které využívá nejnovější technologie a integruje ChatGPT od Open Al na moderní řešení kontrakt managementu. Do týmu Cequence přináší výzkumného a inovativního ducha akademické sféry, potřebu objevovat a jít za pravou podstatou věci. Peter, jako datový vědec, analytik a bioinformatik se dvěma PhDs (ze Slovenska a USA), je autorem více jak 30 odborných článků z oblasti umělého života, umělé inteligence a umělé chemie. V letech 2015 až 2020 byl zodpovědný za analýzu dat ohledně Parkinsonovy choroby v Lucemburském centru pro systémovou biomedicínu, kde byl i šéfem týmu strojového učení v rámci soutěží DREAM. Krom výzkumu má Peter i bohaté zkušenosti z IT světa, kde působil jako team leader a senior vývojář pro nadnárodní společnost a softvérový architekt jedné z prvních implementační smart-grid v USA. V rámci Cequence je jeho hlavní náplní vývoj a výzkum spojený se strojovým učením, umělou inteligencí a blockchain. Dnes se jeho nápady a vize o korporátních řešeních postavených na tom nejlepším z moderního digitálního designu přetavila do řešení Cequence, které denně pomáhají šetřit klientům tisíce hodin práce.

Martin Jenčík

Martin Jenčík

Je manažer v oddělení Enterprise technologies & Performance. Martin založil v Deloitte praxi zabývající se Travel and Expense (T&E) a vede tým zaměřený na nástroje pro správu zaměstnaneckých výdajů a služebních cest pro střední Evropu a německy mluvící trhy. Řídí implementační, assessment, M&A a transformační projekty v oblasti T&E v ČR, Německu, Belgii a Spojeném království. Zkušenosti v oboru získal jako konzultant on-premise a cloudových produktů pro řízení času, výdajů a služebních cest.

Patrik Neuwirt

Patrik Neuwirt

Patrik je vášnivý odborník na aplikovanou energetiku a elektrotechniku s bohatými zkušenostmi jako obchodní a marketingový manažer na mezinárodní úrovni a v podnikatelské sféře. Jeho studium na Ekonomické fakultě VŠB-TU, oboru Systémové inženýrství a informatika, mu poskytuje široký rozhled a schopnost aplikovat své znalosti do různých profesních sfér. Patrik je zakladatelem vlastní společnosti zaměřené na aplikovanou energetiku a elektrotechniku. Kromě profesního úspěchu si užívá čas s rodinou a čtyřmi dětmi. Mezi jeho záliby patří aktivní sport, cestování, setkávání s přáteli, hudba a gastronomie. Jeho zapojení do Group for Energy přináší do komunity mnohaleté zkušenosti a odborný přístup.

Zbyněk Miklík

Zbyněk Miklík

Ing. Zbyněk Miklík je absolventem provozně ekonomické fakulty a fakulty informatiky Mendelovy univerzity v Brně. Přes dvacet let se věnoval poradenství a obchodní činnosti v oblasti elektronických tržišť veřejné správy. Od roku 2020 působí na pozici náměstka hejtmana Libereckého kraje pro oblast ekonomiky, veřejných zakázek a informatiky. V Libereckém kraji tak nyní využívá své dlouholeté zkušenosti z poradenské praxe, a to mimo jiné při prosazování inovativních nákupních postupů.

Milan Pišťáček

Milan Pišťáček

Milan je zkušený obchodník s více než 22letou praxí v oblasti obchodu a prodeje softwaru a služeb. Během své kariéry získal bohaté zkušenosti prací v předních technologických společnostech, jako je IBM, Oracle a NTT. Kromě toho vedl obchodní oddělení partnera Odoo, což je moderní ERP systém, a přispěl k jeho úspěchu na trhu. V současnosti Milan zastává pozici vedoucího obchodu ve společnosti Adeos, která působí v České republice a na Slovensku. Jeho hlavním cílem je rozvíjet obchodní aktivity společnosti a poskytovat zákazníkům špičkové řešení v oblasti softwaru a služeb. S jeho bohatými zkušenostmi a odbornými znalostmi je Milan klíčovou osobností v oblasti technologického obchodu na tuzemském trhu.

Miroslav Kořínek

Miroslav Kořínek

Během své dosavadní kariéry působil Mirek v několika manažerských a ředitelských pozicích v nadnárodních společnostech, kde získal bohaté zkušenosti v oblasti řízení obchodních operací a strategického plánování. Má dlouholeté zkušenosti se sestavováním obchodních plánů, forecastů a rozpočtů, přičemž se zaměřuje na detailní analýzu tržních trendů a konkurenčního prostředí. Jeho schopnost vytvářet přesné a realistické plány pomáhá společnostem dosahovat svých obchodních cílů s optimálním využitím zdrojů. Mirek se také specializuje na digitalizaci plánovacích procesů a implementaci moderních plánovacích nástrojů, což umožňuje firmám efektivněji a flexibilněji reagovat na dynamické podmínky trhu a rychleji přizpůsobovat své strategie a plány. Jeho schopnost využívat moderní technologie k optimalizaci obchodních procesů a zlepšení výkonnosti je klíčovým prvkem jeho přístupu k řízení obchodních aktivit. Díky jeho odbornosti a zkušenostem jsou jeho plány a strategie úspěšně aplikovány a přinášejí měřitelné výsledky.

Jakub Linhart

Jakub Linhart

Jakub je zkušený manažer s více než dvacetiletou praxí ve vrcholových manažerských pozicích ve velkých korporacích i technologických startupech. Aktuálně zastává roli VP of Customer Success ve společnosti MAMA AI. Jakub má silné zázemí v oblasti business developmentu a prodeje, s klíčovými partnerstvími ve sféře pojišťovnictví a bankovnictví. Vzdělání v oboru financí a marketingu získal na DePaul Driehaus College of Business v Chicagu a informační management studoval na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Jiří Vrobel

Jiří Vrobel

Jiří vystudoval IT na ČVUT v Praze a tomuto oboru zůstal věrný celou svou profesní kariéru. Zakládá si na tom, že dokáže srozumitelně pohovořit s odborníky i laiky a někdy působí jako tlumočník mezi IT a byznysem. Zastával řadu obchodních i řídících pozic ve velké nadnárodní IT firmě, poslední dva roky pracuje pro startup The MAMA AI na pozici Business Development. Ve volných chvílích se věnuje umělé inteligenci i na síti LinkedIn.

Karel Galuška

Karel Galuška

Získal inženýrský titul na VUT v Brně v oborech Informatika a výpočetní technika a dále Ekonomika a řízení průmyslu. Na Masarykově univerzitě vystudoval LL.M. v právu informačních a komunikačních technologií. Je držitelem řady profesních certifikací. Většinu své profesní kariéry se zabývá bezpečností informacích technologií, a to na různých konzultantských a manažerských pozicích. V T-Mobile má na starosti skupinu poskytující služby ochrany koncových stanic pro firemní zákazníky. To obnáší témata jako ochrana počítačů a serverů před malware a jinými formami kybernetických útoků, správa a zabezpečení mobilních zařízení apod.

Karel Medek

Karel Medek

Studoval na ČVUT FSI a CEVRO institutu. Kybernetickou bezpečností se profesionálně zabývá přes 27 let, většinu tohoto období v konzultantských a manažerských pozicích. Přes 10 let byl zodpovědný za kybernetickou bezpečnost a ICT architekturu Českých aerolinií. Posledních dvanáct let vede v T-Mobile skupinu konzultačních služeb Sdíleného centra kybernetické bezpečnosti skupiny Deutsche Telekomu AG (DTAG) dodávajícího služby pro skupinu DTAG a její firemní zákazníky po celém světě. Odborně se zaměřuje zejména na problematiku tvorby bezpečnostní strategie podniku, bezpečnostní architekturu, oblast řízení identit. Mimo to se zabývá specifiky kybernetické bezpečnosti v Aerospace a Telco sektoru.

Jiří Jirman

Jiří Jirman

Je tvůrcem přítomnosti NEpráce a CEO Digitasku.
Ukáže vám, jak býti úspěšní ve světě NEpráce. Zároveň vás propojí s top odborníky na nepráci, případně navrhne aktuálně ideální řešení. Technologie, bez kterých se neobejde, jsou: AI mindset, Airtable a Make. To je Jiří Jirman, CEO Digitasku.

Petr Musil

Petr Musil

Petr je špičkový Solutions Sales Advisor s více než patnáctiletou praxí v oblasti využívání obchodních dat, analytických informací a umělé inteligenci, které firmám po celém světě pomáhají provádět smysluplné kroky a získávat konkurenční výhodu. Velkou část své kariéry spojil s Dun & Bradstreet, globálního leadera v poskytování kreditních, obchodních a tržních informací, které uživatelům umožňují snižovat rizika a zvyšovat tržby.

Benjamin Hague

Benjamin Hague

Benjamin Hague je vedoucím výzkumného "think tanku" v Institutu cirkulární ekonomiky (INCIEN) v Praze. Má více než 25 let zkušeností v Evropě a Asii jako konzultant v oblasti průzkumů a analýz v různých průmyslových odvětvích včetně těžby, chemického průmyslu, plastů, kovů, materiálů, stavebnictví, automotive, zpracovatelského průmyslu a dalších odběratelských sektorů. V INCIEN je zodpovědný za programy související s ekonomickým a technologickým výzkumem, analýzou politik a propagací osvědčených mezinárodních postupů v oblasti cirkulární ekonomiky v českém národním a středoevropském regionálním kontextu. Mezi současná prioritní témata patří těžký průmysl a výroba, budovy a stavebnictví, cirkulární bioekonomika a jejich propojení s globálními megatrendy a politickou agendou EU - změna klimatu, dekarbonizace, biodiverzita, digitalizace a inovace. V současné době spolupracuje se svým týmem na několika projektech týkajících se zelené oceli, nízkouhlíkového cementu a betonu, cirkulárního stavebnictví a zelených veřejných zakázek za podpory Evropské klimatické nadace (European Climate Foundation), European Environmental Bureau (EEB) a jako partner projektu Circular DigiBuild (v rámci programu EU Interreg Danube) o digitalizaci cirkulárních postupů ve stavebnictví.

Marek Griga

Marek Griga

Marek je absolventem Právnické fakulty Trnavské Univerzity v Trnavě a aktuálně opět i jejím studentem externího Ph.D. V oblasti veřejného zadávání spojuje zkušenosti z působení u veřejného obstaravatele poradenské společnosti, jako i přípravy nabídek pro uchazeče z pozice interního zaměstnance. Po dobu dlouholeté praxe získal rozsáhlé zkušenosti s nákupem významných projektů v oblasti dopravy, infrastruktury a informačních technologií, jako i přípravy nabídek. Je autorem mnoha odborných článku z oblasti veřejného zadávání a spoluautorem Velkého komentáře k zákonu o veřejném obstarávání (WoltersKluver, 2016) a také vícerých dalších publikací zaměřených na tuto oblast.

Martin Breyl

Martin Breyl

O ESG aneb třech písmenech, která znamenají budoucnost, bude na eBF mluvit také Martin – specialista zodpovědný v České spořitelně za komplexní ESG poradenství pro firmy. Podělí se rovněž o své bohaté zkušenosti s budováním a implementací firemních strategií na globální úrovni, s digitalizací finančních produktů nebo s budováním IT softwaru. Dozvíme se od něj, proč právě banky hrají v otázce transformace firem i veřejných institucí na udržitelnou ekonomiku klíčovou roli.

Jakub Bazgier

Jakub Bazgier

Podle Jakuba by každého z nás měla práce bavit už jen proto, že v ní trávíme podstatnou část našich životů. On sám se snaží jít ještě trochu dál, takže pozorně sleduje aktuální dění a nebojí se nových výzev a možností. Baví ho komunikace. Hlavním cílem je dotáhnout svěřený projekt do úspěšného konce. To platí i v jeho současné roli ředitele Stavební správy vysokorychlostních tratí (VRT) ve státní společnosti Správa železnic, kde se mu hodí mimo jiné jedno z latinských přísloví, které říká, že „nikdo není povinen plniti nemožné“. On dodává: „Můžeme se o to alespoň pokusit“.

Lukáš Gábor

Lukáš Gábor

Lukáš kombinuje dlouholetou praxi z oblasti projektového managementu a pokročilých analytických dovedností, které získal díky svému působení v akademickém prostředí. Tyto znalosti společně se strategickým myšlením dokáže efektivně aplikovat při řízení projektů a ve chvílích kdy je potřeba klíčových rozhodnutí. Před svým příchodem do společnosti Actum Digital se věnoval prediktivnímu modelování a aplikacím umělé inteligence na Yale University. V Actumu nyní zastává klíčovou roli v projektech souvisejících s integrací nových softwarových řešení, jazykových modelů a umělé inteligence.

Matěj Holub

Matěj Holub

Již více než 10 let se pohybuje v oblasti nákupu a především e-Procurementu. Všechny jeho pracovní pozice jsou spojeny, buď se stranou dodavatele nákupních řešení, nebo se stranou jejich partnerů. Nyní pomáhá zákazníkům jako Business Transformation Advisor pro přechod na cloudová řešení společnosti SAP. Jeho cílem je nalezení optimální a individuální cesty pro každého zákazníka během takové digitální transformace. Ve svém volném čase se věnuje nejrůznějším sportům (kajakování na divokých řekách, běžky, telemark) a také předávání zkušeností svým dětem.

Jan Pospíchal

Jan Pospíchal

Jan je součástí Odboru nákupu a veřejných zakázek na Generálním ředitelství Správy železnic, kde se věnuje především koncepčním otázkám a inovacím v činnosti odboru, řízení projektů odboru a v poslední době i prezentaci činnosti odboru nejen odborné veřejnosti. Jan se věnuje veřejným zakázkám již od počátku své právní praxe. Veřejné zakázky poznal jak z pohledu zadavatele či advokátní kanceláře administrující veřejné zakázky pro zadavatele na klíč, tak i z pohledu kontrolních orgánů během svého působení jako auditora veřejných zakázek u poskytovatele dotace. V poslední době se zabýval zejména zavedením a rozvojem systému kvalifikace, kde byl jak autorem, tak i projektovým manažerem projektu. Věnoval se také nastavení koncepce odpovědného zadávání u Správy železnic, včetně jeho kompletní evidence. Jeho hnací silou je touha vymýšlet nové postupy a zlepšení, které je možné v rámci veřejných zakázek aplikovat a mají význam pro praktické využití.

David Dvořák

David Dvořák

S Davidem se na eBF podíváme do oblasti plánovacích smluv ve veřejných zakázkách, a zejména pak do těch, které souvisejí se stavebnictvím. Náš další spíkr je původně právník, který v současné době působí jako vrchní ministerský rada na oddělení evropského a mezinárodního práva na Ministerstvu pro místní rozvoj České republiky. V politice a občanském životě je aktivní také jako zastupitel města Jeseník, k jehož dalšímu rozvoji přistupuje s rozumem i srdcem zároveň.

Krzysztof Izdebski

Krzysztof Izdebski

Mezi naše milé hosty ze sousedního Polska bude letos patřit také právní a politický expert Krzysztof, který se specializuje na vztahy mezi veřejnou správou a občany. Zajímá ho přístup k veřejným informacím nebo vliv technologií na fungování demokracie. Je členem sítě OECD pro inovativní občanskou participaci, působí v nadaci Stefana Batoryho a píše články o svobodě informací, o veřejné správě, korupci či o používání algoritmů ve vztazích mezi vládou a občany v Česku, Maďarsku, Kosovu a Polsku. Deník Gazeta Prawna jej v roce 2020 zařadil na seznam 50 nejvlivnějších polských právníků.

Matúš Holubkovič

Matúš Holubkovič

Na scéně pod záštitou společnosti HAVEL & PARTNERS vystoupí také její senior advokát Matúš, který pro špičkovou právní kancelář pracuje od roku 2018. Jeho „domácím hřištěm“ jsou veřejný sektor a zadávání veřejných zakázek. Dříve byl také vedoucím oddělení veřejných zakázek a analytikem na ÚOHS či manažerem veřejných zakázek v Regionální poradenské agentuře.

Ondřej Ječný

Ondřej Ječný

Když se chce, tak to jde, říká Ondřej – odborník na oblast elektronizace a zadávání veřejných zakázek, do kterých rád vnáší agilní přístup. Do letošního roku vedl oddělení realizace veřejných zakázek na Ministerstvu zahraničních věcí ČR. Předtím pracoval na ministerstvu vnitra jako vedoucí oddělení centrálního nákupu nebo na policejním prezidiu jako nákupčí. Čerstvě je ředitelem odboru strategií, práva a elektronizace veřejných zakázek na Ministerstvu pro místní rozvoj ČR. Kromě toho je místostarostou obce Nedomice.

Jan Ďoubal

Jan Ďoubal

O tom, jak být vždy o krok napřed v zadávání veřejných zakázek, nám mnoho užitečného a potřebného řekne Jan, který bude vycházet především ze svých právních znalostí a letité praxe v Národní agentuře pro komunikační a informační technologie (NAKIT). Od loňského roku je jejím ředitelem. Dříve pracoval jako právník a konzultant pro strukturální fondy, veřejnou podporu a veřejné zakázky v organizacích a institucích, jako jsou Czechinvest nebo Ministerstvo mládeže, školství a tělovýchovy (MŠMT).

Uwe Flach

Uwe Flach

Uwe za námi na eBF přijede jakožto zkušený vedoucí poradenství, organizačního rozvoje a mezinárodních záležitostí v rakouské národní agentuře procurementu (Bundesbeschaffung GmbH). Uvidíme ho na scéně Amazonu, kde se bude ukazovat praktické příklady centralizace a decentralizace nákupu na globální i lokální úrovni. Kromě specializace na e-procurement je také školitelem na různých vzdělávacích programech EU a jako expert vystupuje na mezinárodních akcích pod hlavičkou OECD a dalších organizací.

Václav Holický

Václav Holický

Problematice veřejných zakázek se začal věnovat již během studia na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Od roku 2018 působí na pozici konzultant-právník ve společnosti Contract management, a.s., která poskytuje konzultační služby v oboru stavebnictví v oblastech smluvních vzorů FIDIC, rozpočtů, administrace veřejných zakázek, TDS a BOZP. Jeho hlavním zaměřením je praktická aplikace smluvních vzorů FIDIC v realizační fázi stavebních prací, především vypořádání časových a finančních nároků (claimů) smluvních stran. Na toto téma také v současné době vypracovává rigorózní práci na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Mimo výkonu funkce specialisty pro claim management má zkušenosti také přímo z výkonu funkce Správce stavby. V budoucnu se s kolegy plánuje podílet na rozvoji DAAB u veřejných zadavatelů v ČR a dalšímu prohlubování praxe FIDIC u zadavatelů i dodavatelů.

Filip Hájek

Filip Hájek

K tématu inovativních přístupů ve veřejném zadávání bude mít co říct také Filip, který je velmi erudovaným manažerem se zkušeností například finančního ředitele Českých aerolinií, kde pracoval s obratem na úrovni 300 milionů EUR. Vedle podnikových financí se zabývá také restrukturalizacemi a v poslední době zejména zlepšováním transparentnosti a efektivity. Více k tomu řekne z pozice místopředsedy představenstva Technické správy komunikací hl. města Prahy (TSK), kde působí od roku 2019.

David Klíma

David Klíma

Aktuálně dokončuje studium na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Od roku 2019 působí na pozici konzultant-právník ve společnosti Contract management, a.s., která poskytuje konzultační služby v oboru stavebnictví v oblastech smluvních vzorů FIDIC, rozpočtů, administrace veřejných zakázek, TDS a BOZP. Primárně se zaměřuje na veřejné zakázky na stavební práce v realizační fázi, jejichž součástí jsou smluvní vzory FIDIC. Po účasti na několika liniových stavbách aktuálně působí v týmech správce stavby, které dozorují realizaci velkých výstavbových projektů pozemního stavitelství. V budoucnu se s kolegy plánuje podílet na rozvoji DAAB u veřejných zadavatelů v ČR a dalšímu prohlubování praxe FIDIC u zadavatelů i dodavatelů.

Natálie Polášková

Natálie Polášková

Od r. 2021 pracuje na pozici vedoucí oddělení veřejných zakázek a metodiky ve Fakultní nemocnici Ostrava. Ve světe veřejných zakázek se však pohybuje již více jak 20 let. Své první zkušenosti z oblasti poradenství a školení ve veřejných zakázkách získala ve společnosti GORDION, s.r.o., kde měla příležitost stát u zrodu řady zajímavých počinů s přesahem do současnosti (např. od ucelené metodiky k zadávání VZ, přes první odborný časopis, po zárodky elektronického nástroje). Úlohu zadavatele si vyzkoušela v České poště, s.p. Profesionální přístup a odborné znalosti měla možnost načerpat u advokátní kanceláře MT Legal s.r.o. v pozici projektové manažerky. Sedm let pracovala jako výkonná ředitelka Asociace pro veřejné zakázky, z. s. Šedá je teorie, zelený strom života – přesně tak to u veřejných zakázek chodí, a proto Natálii zakázky tolik baví.

Michaela Kloudová

Michaela Kloudová

Michaela působí jako ředitelka Institutu cirkulární ekonomiky (INCIEN), organizace, která zavádí principy cirkulární ekonomiky do praxe. Je zakladatelkou prvního cirkulárního obchoďáku No neke v České republice. V minulosti založila a vedla startup Genster, online stylingovou službu pro muže. Dále je spoluzakladatelkou projektu AlimentyDetem.cz, který pomohl tisícům samoživitelkám a samoživitelům vyřešit problém s neplacením výživného. Před založením Gensteru vedla mediální oddělení v mezinárodní společnosti Unilever.

Veronika Konečná

Veronika Konečná

Veronika Konečná je ostřílená profesionálka v oblasti procurementu s hlubokými znalostmi řízení kategorií, které nasbírala během svého působení na různých pozicích v nákupu společnosti MOL Group. Zkušenosti má s logistikou, ASM i projektovým nákupem. Od roku 2022 zastává pozici Senior Category Manager pro přímé materiály, kde se s vášní sobě vlastní zaměřuje na posilování bezpečnosti a udržitelnosti dodavatelského řetězce v rámci MOL Group.

Josef Hlavička

Josef Hlavička

Za tým společnosti HAVEL & PARTNERS, která je největší advokátní kanceláří v Česku a na Slovensku, bude na eBF hrát také Josef – vedoucí pracovní skupiny pro veřejný sektor se zaměřením především na právo veřejných zakázek, PPP projekty, stavební právo, státní podporu, právo životního prostředí či na investice na zelené louce. Ve své praxi radil klientům při výstavbě letišť, dálnic, železnic, nákupních center i fabrik, včetně projektů podle mezinárodních standardů FIDIC. Publikoval také řadu článků v českých i mezinárodních právních periodikách a podílí se na práci profesních asociací, jako je zejména Asociace rozvoje infrastruktury (ARI).

Simona Galousková

Simona Galousková

Jako vedoucí odboru veřejných zakázek ve státní společnosti Ředitelství silnic a dálnic ČR usiluje Simona o prosazování inovativních přístupů, včetně například zavádění prvků společensky odpovědného zadávání. Na eBF bude mít inspirativní přednášku o tom, jak i s pomocí elektronizace veřejného zadávání nakupovat práci od lidí z tzv. znevýhodněných skupin.

Radoslav Dubeň

Radoslav Dubeň

Radoslav Dubeň pracuje v oddělení Procurementu ve společnosti Tatra banka, a.s., která je součástí skupiny Raiffeisen Bank International a zároveň jednou z největších bank na Slovensku. Během více než 10 let své kariéry prošel různými pracovními pozicemi, od nákupčího po manažera nákupního týmu, s působením a kompetencemi v oblasti střední a východní Evropy. Tatra banka se zaměřuje na inovace, agilní dodávky softwarových řešení, důraz na zážitek zákazníka i zaměstnance a udržitelnost ve svém podnikání. Zároveň působí v silně regulovaném prostředí, což přináší specifické výzvy v oblasti procurementu. Rado se snaží těmto výzvám čelit zaměřením na aspekty, jako je vysoké zapojení týmu, situační vedení, rychlá adaptace inovací a aplikace principů Lean/SixSigma v praxi.

Petr Opluštil

Petr Opluštil

Právník a dlouholetý partner ve společnosti HAVEL & PARTNERS, kde pracuje již 18 let. Petrovou specializací jsou energie a životní prostředí, ESG, veřejný sektor, nemovitosti a stavebnictví nebo státní podpora a právo EU. Na eBF bude mít připraven příklad z praxe o tom, jak lze nakupovat služby v oblasti udržitelné energie z obnovitelných „solárních“ zdrojů.

Markéta Dlouhá

Markéta Dlouhá

Po absolvování Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně začala Markéta působit nejprve v advokacii, kde se zaměřovala na občanské, obchodní a trestní právo. Od roku 2011 svou kariéru spojila s Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) a dozorem nad zadáváním veřejných zakázek. Postupně prošla pozicemi od referentky přes vedoucí oddělení až po ředitelku odboru veřejných zakázek, který vedla sedm let. Následně byla jmenována místopředsedkyní Úřadu pověřenou vedením Sekce veřejných zakázek a od loňska je místopředsedkyní Úřadu na šestileté funkční období. Ve svém oboru je aktivní také formou přednáškové a publikační činnosti.

Peter Gabalec

Peter Gabalec

Peter Gabalec je trenérem vyjednávání a zapsaným mediátorem u Ministerstva spravedlnosti Slovenské Republiky. Jeho vyjednávací zkušenosti pramení z více než 10leté praxe v mezinárodních korporacích, zejména v automotivu. Na mezinárodní vedoucí pozici vede složité vyjednávací případy s obchodními partnery, dodavateli, ale také s kolegy.

Denis Miletović

Denis Miletović

Již dvě desetiletí pracuje v oblasti procurementu, především v námořním a automobilovém průmyslu. Postoupil skrze všechny pozice od úředníka až po vedoucího oddělení nákupu. Zásobování a logistika jsou dynamické aktivity, které ho každý den zkoušejí různými způsoby. Do zásobování se dostal náhodou, zažil uspokojení z vykonávání každodenních úkolů, pracoval s vynikajícími kolegy a měl to štěstí, že mohl mentorovat některé mladší kolegy. Stále touží po nových znalostech, protože čím více zkušeností získává, tím více si uvědomuje, kolik ještě zbývá se naučit.

Piotr Zalewski

Piotr Zalewski

Vyjednavač se strategickým myšlením a zaměřením na budování zdravých obchodních vztahů. Silný zastánce toho, že celý, od začátku do konce dodavatelský řetězec je součástí jednoho ekosystému. Empatie a zvědavost jsou součástí jeho DNA. S 17 lety zkušeností v oblasti nákupu BOM v různých oblastech nákupních funkcí. V současné době je manažerem komodit ve společnosti Signify.

Lenka Ingrová

Lenka Ingrová

Vystudovala právnickou fakultu UPOL. Po škole pracovala jako právník Majetkového odboru Magistrátu města Brna. Veřejným zakázkám se věnuje od roku 2018, kdy nastoupila na Krajský úřad Jihomoravského kraje do týmu Jakuba Váni. S minimálním povědomím o tom, jak funguje veřejné zadávání se díky pomoci zkušených kolegů postupně dostala až k velkým a zajímavým stavebním projektům a příležitostem vyzkoušet i inovativní způsoby zadávání veřejných zakázek.

Pavel Hrnčíř

Pavel Hrnčíř

Po celou svou profesní dráhu pracuje v nákupu, z toho většinu času v bankovnictví. Začínal na sourcingu IT a projektů v Komerční bance, poté 9 let budoval nákup v nově vzniklé Equa bance. Po sloučení banky s Raiffeisenbank byl ve vedení Central Procurementu. Po zkušenosti z fungování nákupních týmů v bankovnictví se rozhodl osamostatnit, a nyní pracuje jako nákupní konzultant pro různé bankovní i průmyslové podniky, především pro oblast IT. Kromě toho rád kupuje vše, co má motor a alespoň 2 kola. Smysl a poslaní nachází i v angažovanosti v nejrůznějších dobročinných aktivitách.

Jiří Skuhrovec

Jiří Skuhrovec

Dělá nástroje, které zadavatelům usnadňují život, a to od největší databáze zadávaček po prověřování na protiruské sankce. S týmem Datlabu analyzují zakázky po celé Evropě, v České republice a na Slovensku vede projekt Zindex. S MMR sepsal metodiku pro zadávání zakázek malého rozsahu. Letos se bude podílet na výroční zprávě a připravované Strategii veřejného zadávání.

Hana Šnáblová

Hana Šnáblová

Human Experience Designer, navrhuje a vytváří služby a systémy pro maximální efektivitu a nejlepší možný prožitek všech zúčastněných. Současně se zabývá použitím této disciplíny ve vyjednávání, tzv. Negotiation Design. Nastavuje a vede kreativní směr Negotica, včetně navrhování procesů, kurzů a celkového zážitku z tréninků vyjednávání pro členy Mastery Clubu a účastníky konference NegotiCON. Studovala design na institutu Lorenzo de’ Medici ve Florencii, poté v Londýně. Přes 12 let učí Design a různé byznys moduly na UCL v Londýně a IT & Entrepreneurship na VŠE.

Marian Kováč

Marian Kováč

Jako mladý, drzý projekťák v Národní bance Slovenska se zabýval přípravou historicky první emise dluhopisů a ratingem Slovenska. V bankách aktivně podporoval standardní úvěrové postupy a úspěšně vymáhal „špatné“ úvěry. Společně se skvělým týmem odborníků se mu podařilo zachránit více než 60 % z 21 miliard Kč nesplácených úvěrů. Dále se věnoval kupování a prodeji podniků pro klienty v hodnotách od několika desítek tisíc až po 1,1 miliardy eur. Jako konzultant, mentor, vyjednavač a lektor se zaměřuje na podporu lídrů, včetně těch budoucích, v prosazování touhy po „zlepšení se“, před touhou po „mít pravdu“. Jeho cílem je, aby rozhodnutí byla založena na nejlepší dostupné variantě, nikoliv na prvním přijatelném řešení. Je znám jako „řešitel problémů“, kterého fascinuje vliv emocí a pocitů na lidské rozhodování a komunikaci. Kombinuje kvantitativní analytické myšlení s nejnovějšími poznatky behaviorálních věd, aby těm, kteří touží po růstu, nabídl lepší alternativu k zavedeným škodlivým mýtům a „dojmologii“ o vedení lidí, prodeji a komunikaci. Absolvoval studium financí v USA a elektrických pohonů v Žilině. Mimo pracovní sféru sbírá elektrické kytary z 60. let a pomalu odhaluje tajemství hry na foukací harmoniku.

Karel Kotoun

Karel Kotoun

Jako výkonný ředitel Green0meter.studio nejenže představuje nové a inovativní metody hodnocení a reportování udržitelnosti, ale také inspiruje celou řadu profesionálů v oboru k tomu, aby přemýšleli jinak a hleděli za tradiční metody a standardy. Jeho přístup k udržitelnosti je holistický, což znamená, že se nesoustředí pouze na jednu stránku problému, ale na celý ekosystém. Jeho společnost Green0meter nabízí služby jako výpočet uhlíkové stopy, nefinanční reporting a osobní doporučení pro dekarbonizaci českého průmyslu. S kombinací finančního a environmentálního know-how se Karel dokazuje, že udržitelnost může být nejen etickou, ale i ekonomickou volbou pro společnosti. Za svůj přínos v oboru byl nedávno oceněn zařazením mezi Top 50 tváří udržitelnosti. T Kromě toho byl také uznán Hospodářskými novinami, když byl zařazen mezi Top inovátory za rok 2023. Toto zařazení ukazuje, že jeho práce má dopad nejen na svět udržitelnosti, ale také na byznys a inovace.

Petr Kohout

Petr Kohout

Petr je vedoucím právního oddělení Krajského úřadu Středočeského kraje, kde má na starosti i metodiku veřejných zakázek zadávaných krajem. Jeho profesní cesta je neoddělitelně spjata se zájmem o nové technologie, legaltech a v poslední době zejména umělou inteligenci ve veřejné správě a v oblasti veřejných zakázek. Petr je spoluautorem e-booku "Nástroje AI ve veřejné správě" a autorem řady článků na téma AI a právo, což svědčí o jeho hlubokém zájmu a odbornosti v této oblasti. Veřejnou správu považuje za ideální místo pro implementaci umělé inteligence a domnívá se, že veřejná správa bez AI nebude moci fungovat. V oblasti veřejných zakázek se zajímá zejména o možnosti zjednodušení a automatizaci administrativy. Předpokládá, že spojení právní expertizy s technologickým pokrokem je cestou k modernizace a zefektivnění veřejného sektoru.

Kristína Zárubová

Kristína Zárubová

Kristína působí v současnosti jako nákupní manažerka ve společnosti Amazon Fulfillment Slovakia, kde se věnuje elektronickému sourcingu, vyjednávání a řízení vztahů s dodavateli. Zaobírá se také nákupem některých category komodit a contract managementu. Předcházející zkušenost s nákupem získala v automobilovém průmyslu, kde měla na starosti nákup nepřímých materiálů pro francouzské závody skupiny PSA Group Stellantis. Procesy digitalizace nákupních procesů si prošla v obou společnostech. Při své práci se řídí zejména principy lídrů a pracuje na vytváření stabilního dodavatelského řetězce, který označuje jako důležitý klíč k úspěchu.

Pavel Šimerda

Pavel Šimerda

Programátor v různých oblastech průmyslu. Aktivně se podílí na budování české komunity okolo jazyka Rust, který je zaměřený na vývoj bezpečného a spolehlivého software. Přednáší a vede kurzy pro programátory v Česku i v Evropě. V posledních letech se věnuje komunikaci a vyjednávání mezi programátory a zadavateli projektů, přičemž působí jako trenér vyjednávání v Mastery Clubu. Inspiraci v oblasti vyjednávání čerpá od osobností jako Jan Mexo Řehák, Gary Noesner, Phil Andrew, Adam Dolník a Karel Pošíval.

Mladen Lekić

Mladen Lekić

Mladen Lekić je zkušený profesionál, jehož kariéra byla věnována ovládání složitostí nákupu a řízení dodavatelského řetězce. S bohatými zkušenostmi získanými z různorodých mezinárodních úkolů zahrnujících trhy MENA, zejména obtížný terén Afghánistánu, až po evropské a severoamerické trhy, kde Mladen zdokonalil své znalosti a rozvinul hluboké porozumění dynamiky nákupu. V současnosti působí jako manažer nákupu pro Adriatic Metals BH, největší zelený investiční projekt v Bosně a Hercegovině.

Radka Špačková

Radka Špačková

V advokátní kanceláři SEDLAKOVA LEGAL začala Radka pracovat už při svém studiu na právnické fakultě, kdy po úspěšném složení státní závěrečné zkoušky nastoupila na pozici advokátní koncipientky. Z počátku své advokátní praxe se věnovala generální praxi. Se svým přesunem do Prahy nezměnila pouze pobočku, ale i oblast působení. Nově ji naleznete v oddělení korporátního práva, kde se věnuje především právní pomoci startupům a investicím. Na práci v advokacii ji baví neustále nové zajímavé zkušenosti a příležitosti. Jak sama říká: „Na advokacii mám nejradši její pestrost a dynamičnost.“

Aleš Fukal

Aleš Fukal

"Zlepšujeme způsob práce lidí prostřednictvím digitalizace a optimalizace procesů." To vystihuje asi nejlépe směr, kterým Aleš kráčí v rámci své mnohaleté pracovní praxe v oblasti podnikových technologií. V Konica Minolta IT Solutions Czech vede tým expertů, kteří se zaměřují na vývoj a implementaci technologií, které pomáhají firmám digitalizovat a inovovat firemní procesy. Pomáhá firmám růst a transformovat jejich podnikání a díky tomu rozvíjet jejich potenciál a produktivitu.

Pavel Válek

Pavel Válek

Vodohospodářský odborník, manažer, investor a bývalý rozhodčí házené. Od ledna 2019 je Pavel předsedou představenstva Pražské vodohospodářské společnosti. Mimo to je místopředsedou pracovní skupiny pro vodárenství v rámci sekce životního prostředí při Hospodářské komoře České republiky či prvním místopředsedou Sdružení oboru vodovodů a kanalizací ČR. Jeho účast na eBF je důkazem, že pravidelně přednáší na významných domácích i mezinárodních konferencích (nejen) v sektoru vodního hospodářství. Zajímá se o inovace a chytré technologie, i proto před lety založil start-up zaměřený na dálkové odečty energií a na vývoj mobilních aplikací v síťových odvětvích.

Michal Barč

Michal Barč

Michal Barč se již bezmála 30 let se pohybuje v IT prostředí a pomáhá realizovat projekty pro zákazníky zaměřené primárně na podporu firemních procesů, automatizaci a reporting. Díky dlouholetým zkušenostem z mezinárodních projektů a z působení na manažerských pozicích v Rusku a Německu dokáže navrhnout vhodnou strategii implementace nových nástrojů do firem a organizací. Dnes se ve společnosti Konica Minolta IT Solutions Czech primárně zaměřuje na rozvoj cloudových technologií, automatizaci, Microsoft 365, bezpečnost, compliance a strategie v oblasti IT systémů. Je také zodpovědný za zavádění vlastních produktů vytvořených na Microsoft Power Platform do portfolia jednotlivých organizací v rámci Evropy.

Helena Ulrychová

Helena Ulrychová

Helena je vedoucí oddělení eGovernment cloudu v Digitální a informační agentuře (DIA). Co přesně její práce obnáší? eGovernment zahrnuje nejen samotné informační technologie, ale také optimalizaci a zjednodušování služeb veřejné správy vázané na legislativní prostředí. Více už na samotném eBF, kde se můžeme těšit na její přednášku o odvážných a pokrokových řešeních, která budou prezentována na scéně pod záštitou Havel & Partners.

Petr Moroz

Petr Moroz

Petr je expert na řízení rizik a zakladatel startupu SCAUT.com. Od počátku své profesní dráhy se zaměřuje na prevenci neetického a podvodného jednání. Přes 10 let působil jako bezpečnostní pro mezinárodní korporace General Electric, Marriott a EY. Nasbírané zkušenosti využil v roce 2011, kdy založil vlastní konzultační společnost Screening Solutions, která se stala nejvýznamnější lokální firmou v oblasti vyšetřování podvodného jednání a nastavování compliance managementu v českém a slovenském podnikatelském prostředí. V roce 2020 založil startup SCAUT, který se rychle stal průkopníkem background screeningu a řízení rizik zaměstnanců a dodavatelů pomocí AI technologií a moderních postupů.

Jiří Sven Svěrák

Jiří Sven Svěrák

S Jiřím se v posledních letech můžeme setkat všude tam, kde se mluví o aktuálních problémech s digitalizací Česka. Od roku 2021 je zodpovědný za oblast státní správy pro Česko, Slovensko a Chorvatsko ve společnosti Amazon Web Services. Zúročuje tam svoje předchozí kariérní zkušenosti v manažerských rolích u předních výrobců technologií pro datová centra a firemní software, jako jsou například HPE, EMC nebo Infinidat.

Magdalena Mroczkowska

Magdalena Mroczkowska

Manažerka v oblasti nepřímých nákupů, optimalizace procesů, implementace nástrojů a reportování s více než 20 lety zkušeností. Své profesní kariéry se rozvíjela mimo jiné v GDDKiA, Ströer, BNP Paribas a v současnosti vykonává funkci vedoucího týmu pro nepřímé nákupy a analýzy v PORR SA. Certifikovaná projektová manažerka, nadšená moderními technologiemi, ale především osoba orientovaná na neustálý rozvoj, posilování kompetencí a budování týmu.

Jan Klouda

Jan Klouda

Jan Klouda je členem představenstva a viceprezidentem pro právnízáležitosti a korporátní bezpečnost ve společnosti Vodafone Czech Republic. Je takéčlenem prezídia Asociace kritické infrastruktury České republiky, předsedou Výboru pro lidská práva a digitalizaci v Radě vlády České republiky a členem názorové platformy Rozumné právo. Je certifikovaným vyšetřovatelem u americké Association of Certified Fraud Examiners. Absolvoval postgraduální studium u International Compliance Association, jejímž je seniorním členem (Fellow Member). Vyučuje na Vysokéškole ekonomické v Praze.

Matthieu Chudoba

Matthieu Chudoba

Francouzsko-české kořeny a vzdělání z mezinárodní holandské Leiden University. Projektový manažer Matthieu má rovněž dlouholetou odbornou praxi v eProcurementu, optimalizaci procesů, interpretaci dat a datové analytice. Vzhledem k práci pro automobilku Škoda není divu, že je fandou automobilového průmyslu, ale baví jej také sport, mezinárodní politika, technologie a digitalizace.

Peter Mikuláš

Peter Mikuláš

Baví jej zavádět eAukční software TENDERBOX do vnitropodnikových procesů jednotlivých firem a institucí. Specializuje se zejména na zefektivnění procesů ve veřejných zakázkách postavením jasné struktury soutěží. Peter Mikuláš nastoupil do společnosti PROEBIZ v roce 2010 jakožto čerstvý absolvent. V současné době pracuje na pozici country manažera.

Ivana Ondruchová

Ivana Ondruchová

V rámci projektu PROEBIZ působila po dobu čtyř let jako odborný lektor a administrátor se specializací na problematiku eAukcí ve firemním a veřejném sektoru, kde pomáhala českým a zahraničním klientům projektu PROEBIZ s nejsložitějšími e-aukčními případy. V současné době se věnuje dramaturgii PROCUREMENT BOARD TV, kde působí také jako moderátor pořadů pro odbornou veřejnost nákupu.

Andrzej Kulbiński

Andrzej Kulbiński

Legendární trenér platformy PROEBIZ byl u počátků elektronizace nákupních negociačních procesů. Z pozice specialisty na dynamické porovnávání nabídek řešil tisíce eAukcí z hlediska strategií nastavení, průběhu a vyhodnocení i těch nejsložitějších případů. Není divu, že vymyslel i vlastní typ elektronické aukce, jež nese jeho jméno. V současné chvílí se podílí na vzdělávacích projektech Digitální nákupní tým a eProcurement.TV a na další řadě rozvojových edukačních projektech.

Back to Top
PROEBIZ pracuje s otevřenými cookies. Umožnují mu zpracovávat data, která jsou pro správný průběh a vyhodnocování nezbytná. O cookies a jejich nastavení se dozvíte VÍCE ZDE