Dlouhá káva 2018


O TÝMU, TÝMOVÉM DUCHU, LÍDRECH A ROZHODOVÁNÍ

Páteční kulaté stoly, jejich hosté a životní příběhy, jako inspirace týmů a team lídrů. Jak správně postavit a vést tým? Jak být součástí úspěchu? Jak překonávat překážky? Unikátní příklady pro svět firemního nákupu a veřejných zakázek z řad přednášejících festivalu, organizátorů, přátel a osobností Ostravska.

ABY SE LIDEM DOBŘE PRACOVALO

Bohdana Fialová

Psycholožka Bohdana Fialová pomáhá měřit zvláštnosti a nebezpečí atmosféry ve skupinách a týmech s podporou diagnostických nástrojů DAPs. PROEBIZ mnoho let využívá její odbornosti. Vysvětlí, co to vlastně je a jak pracovat s „týmovou chemií“, co dělá tým opravdovým týmem, či jakou kvalitu by měla mít týmová autorita. Společně se doberete třeba i k tomu, co ovlivňuje klima ve firmě a co udělat proto, aby se v ní lidem dobře pracovalo.

SCHOPNOST NÉST ZODPOVĚDNOST

Leopold Sulovský

„Polda“ Sulovský je legendárním horolezcem, který jako první Čech vystoupal na Mount Everest. V různých horolezeckých týmech zdolal velké množství dalších osmitisícovek, ale zažil i chvíle, kdy výpravy končily „pár metrů“ pod vrcholem a kdy šlo o životy. Zkrátka lídr, který na sebe bere odpovědnost v krizových momentech. Od roku 2012 je senátorem.

KOUČ, TO ZNAMENÁ, ŽE VÁM MUSÍ VĚŘIT

Vladimír Vůjtek

Na začátku na ledě, jako kapitán a později trenér úspěšných hokejových Vítkovic. Ještě později jako trenér ruské Jaroslavle a Kazaně nebo národního týmu Slovenska, které dovedl k historickým úspěchům. Legenda hokejového světa, která dokázala sestavit, motivovat a vést týmy složené ze silných individualit.

ŽIVOT NA OSTROVĚ

Karel Otýs

Před pěti lety se zkušený lektor firemního nákupu vydal cestou svobody a co největší soběstačnosti a nezávislosti. Karel Otýs žije s manželkou na lesní samotě. Jejich hájenka je „poháněna“ ostrovní solární elektrárnou, dřevo na topení si sami kácí a zpracovávají, pitnou vodu čerpají ze studny, užitkovou jim dávají dešťové srážky a pěstováním vhodných plodin usilují o co největší potravinovou soběstačnost. Jeho příběh je inspirací a důkazem, že život můžeme opravdu žít tak, jak chceme. Stačí se jen rozhodnout.

JAK POZNAT A PROSADIT NÁPAD (v architektuře)

Eva Špačková

Významná česká architektka, která se zajímá o využití metod participativního plánování a principů hry ve výuce, při zprostředkování architektonických témat široké veřejnosti i v projekční praxi. Teoreticky i prakticky se zabývá přípravou a hodnocením architektonických soutěží, dlouhodobě spolupracuje se Společností Petra Parléře.

POKRAČOVÁNÍ PROCHÁZKY

Vladimír Šmehlík

Letmé navázání na čtvrteční procházku centrem města a další informace o někdejším ocelovém srdci republiky a o ještě starší historii a osobnostech města. Vladimír Šmehlík je ostravským patriotem, nadšeným divadelníkem, turistickým průvodcem i dramaturgem ostravské klubové scény.

SYRSKÝ VELITEL

Piotr Krompiewski

Umění delegovat a opřít se o schopnosti týmu, jehož jste součástí, nebo který vedete, je mimořádně důležité pro úspěch každé vaší profesní mise. Naučit se správně vyhodnotit informace, rozdělit úkoly, spolupracovat, podporovat se a kontrolovat. Zkušenosti ze syrské mise přímo z řad PROEBIZu od manažera polského týmu PIOTRA KROMPIEWSKÉHO.

JAK ZÍSKAT VÝBĚREM DODAVATELE I JEHO KNOW HOW?

Barbora Malinovská

Jsou situace, kdy nevybíráme jen dodavatele nákupních komodit, ale jde nám o možnost získání jeho zkušeností a dovedností. Jak to udělat, jak se dopracovat k cíli, který by prospěl výsledku a nedeformoval vztahy.

INOVAČNÍ PARTNERSTVÍ 4.0

Milan Kaplan

Proebizovský projekt sdíleného vývoje nákupní platformy PRO4, při jehož vzniku tvůrci počítají se zapojením významných českých a slovenských nákupních specialistů. Platforma má na počátku zastřešovat šest samostatných a navzájem kooperujících softwarů nad sdílenou datovou základnou. Ta umožní poskytovat specialistům nákupu a výběrových řízení množství nových důležitých informací o dodavatelích, trzích, komoditách a trendech usnadňujících plánování a řízení nákupních rozhodnutí.

TICHO

...

Back to Top
PROEBIZ pracuje s otevřenými cookies. Umožnují mu zpracovávat data, která jsou pro správný průběh a vyhodnocování nezbytná. O cookies a jejich nastavení se dozvíte VÍCE ZDE