Největší akce o digitalizaci nákupu v Evropě slaví 20 let.


Konference eBF na 4 dny změní Ostravu

Konference eBF začala v roce 2004 jako komorní setkání specialistů na firemní nákup a dlouhou dobu byla známa jen úzkému kroužku zasvěcených. Postupně ale rozšiřovala svůj záběr, až se z ní stal event, na kterém se každý rok sejdou zástupci těch největších firem i veřejných institucí, aby se zabývali nejen procurementem, ale obecně otázkami digitalizace, byznysu a současné společnosti. Letos mezi 11. a 14. červnem akce oslaví své dvacáté narozeniny a na 20 scénách rozprostřených v centru Ostravy vystoupí řada významných osobností.

ebf networking

Místo, kde se navazují kontakty a vzniká nový byznys

  Během letošního ročníku vystoupí rekordních 150 spíkrů ze společností jako Amazon, Asahi (Plzeňský Prazdroj), Siemens Energy, SAP, Dun & Bradstreet, Semantic Visions, ESET, MOL Group, Deloitte, Havel & Partners, Konica Minolta, Letiště Praha, GasNet nebo Veolia. A také zástupci ministerstev, oborových sdružení či univerzit.

  eBF je tradičně místem, kde se setkávají lídři trhu z velkých firem i veřejné sféry, od kterých lze načerpat jejich jedinečné know-how. Letos se můžete těšit například na bývalého guvernéra České národní banky Miroslava Singera, místopředsedu Svazu průmyslu a obchodu Radka Špicara, Lékaře bez hranic Tomáše Šebka, geopolitického experta Vladimíra Baara, Mimi Nicklin – autorku bestselleru Softening the Edge, vrchní ředitelku sekce veřejného investování, výstavby a sociálního začleňování na MMR Leonu Gergelovou Šteigrovou nebo generállního ředitele globálního nákupu v Asahi Tomáše Veita. Na přednáškové bloky pak navazuje řada neformálních aktivit, během nichž se často navazují dlouhodobá obchodní partnerství a profesní přátelství. A otevírají se zcela nové byznysové příležitosti.

Zažijte ostravský genius loci naplno s festivalovou Havají
- „městem ve městě” a nově otevřenou Ostravicí

  Každý, kdo byl někdy v Ostravě, vám potvrdí, že je to město se zcela jedinečnou atmosférou. A jako účastníci konference budete mít možnost podlehnout jejímu kouzlu se vším všudy. Značná část eBF se totiž odehraje pod širým nebem v kulisách historického centra moravskoslezské metropole. Nakročeno k tomu bylo už loňský rok, kdy dorazilo nejvíc účastníků v dosavadní historii a před pořadateli vyvstala nerudovská otázka: kam s nimi? A tak se jedna ze scén přesunula do lodního kontejneru před hotel Imperial. Letos kolem hotelu Imperial vyroste celé festivalové městečko nazvané Havaj. V samém centru Ostravy vznikne unikátní prostor, který propojí odborné přednášky, networking, ale také gastronomii, kulturu a relax.

  Hned kousek od Imperialu na vás čeká další lákadlo. Nově otevřená legendární Ostravica. Ve své době nejluxusnější obchodní dům v Ostravě z konce 20. let minulého století, který dlouhé roky chátral, se právě krátce před začátkem konference dočká slavnostního comebacku. Pod novým názvem Boutique Business Inkubátor Ostravica nabídne super moderní prostory ostravským startupům. V době konání eBF zde budou mít své stánky partneři eventu, kteří zde představí své inovativní myšlenky a nástroje. Ostatně, samotná konference eBF bude mít celou jednu stage věnovanou právě startup scéně. A pokud už vám ze všech přednášek, debat i networkingů půjde hlava kolem, můžete se vydat na břeh řeky Ostravice pod Slezskoostravským hradem, kde ve čtvrtek proběhne kultovní závod raftů s názvem Nákupní regata. Ať už budete závodit, nebo se jen dívat, zábavu máte zaručenu.

ebf networking

eBF 2024 v číslech

Přes 150 přednášejících z firem jako Amazon, Asahi, Siemens Energy, SAP, Deloitte, Behind Inventions nebo Dun & Bradstreet a veřejných institucí od ministerstev, municipalit až po nemocnice i menší veřejné zadavatele
20 tematicky zaměřených scén od těch velkých pro stovky diváků až po tréninky pro několik nejrychlejších účastníků
Přibližně 1 000 účastníků ze soukromé i veřejné sféry, mezi nimiž často během akce vzniknou přátelství na celý život
134 odborných programových bloků s tématy od duševního zdraví přes umělou inteligenci až po ekonomické příležitosti a trendy
Havaj - festivalové městečko uprostřed Ostravy pro přednášky, networking, gastronomii, kulturu i relax
Desítky interaktivních stánků partnerů – s prezentací užitečných nástrojů a technik, které vaše schopnosti posunou o pořádný kus dál

Umělá inteligence zásadně mění svět byznysu. Ukážeme vám jak

  Také dvacátý ročník eBFka bedlivě sleduje moderní trendy, a proto se napříč programovou mapou často setkáte s pojmy jako AI, generativní umělá inteligence nebo ChatGPT. Dali jsme si hodně záležet na tom, aby se návštěvníci dozvěděli konkrétní přínosy těchto moderních nástrojů a poznali také konkrétní rizika. Kdo nástroje umělé inteligence umí ovládnout, může získat velký náskok. A díky přednáškám, ukázkám a praktickým workshopům ho na eBFku získáte.

  Pomyslnou třešničkou na „AI” dortu bude Jaromír Šponar, uznávaný specialista v oboru umělé inteligence. Jeho přednáška bude o tom, jak využití AI v procurementu revolučně transformuje způsoby identifikace dodavatelů, automatizace nákupních procesů a optimalizace transakčních nákladů.

ebf networking

Ženy v byznysu a nákupu – jejich příběhy inspirují i vás

  Na letošním eBFku bude významný prostor věnován také inspirativním ženám. Pozvání přijala například Diana Rádl Rogerová, bývalá ředitelka Deloitte a manažerka roku 2022. Aktuálně se věnuje investicím a je zakladatelkou fondu Behind Inventions. Forbes ji pravidelně řadí na čelní pozice mezi nejvlivnějšími ženami byznysu. Autorka knižního bestselleru Softening the Edge –⁠⁠⁠⁠⁠ Mimi Nicklin –⁠⁠⁠⁠⁠ vystoupí s přednáškou Jak nejstarší vůdcovská vlastnost lidstva mění náš svět. V jejím průběhu dotkne světa emocionální inteligence a lidských vztahů.

  Těšit se můžete i na Leonu Gergelovou Šteigrovou, která je leaderem sekce veřejného investování, výstavby a sociálního začleňování na MMR. Jednoznačně jde o inovátorku, která vás bude v mnohém inspirovat. Na konferenci vystoupí s tématem Modely spolupráce, jak hodnotit míru ekonomického, environmentálního a technologického pokroku a dramaturgicky povede celou scénu Ministerstva pro místní rozvoj.

Silné příběhy nejen ze světa nákupu

  Mimo zvučných jmen z oblasti nákupu se můžete těšit na na mimořádně zajímavé hosty z jiných oblastí. Jednou z hvězd bude Miroslav Singer, bývalý guvernér ČNB. Mezi hlavní témata své přednášky zařadí výhledy na nové trhy a ekonomickou předpověď z pohledu finančních institucí. Lékař bez hranic, chirurg a evangelista digitálního zdraví, propagátor telemedicíny a spoluzakladatel platformy uLékaře.cz, dnes největší lékařské online poradny na českém webu Tomáš Šebek, ve svých vystoupeních přiblíží důležitost zdraví zaměstnanců i problematiku rozhodování v situacích, kdy jde skutečně o život.

  Geopolitický expert Vladimír Baar ve svém bloku přiblíží někdy lehce depresivní stav světa, ale hlavně se zaměří na možná řešení, příležitosti a risk management. Vystoupí také Nela Ďopanová z FPOHYBU, jejíž příběh se vás dotkne profesně i lidsky. Nela navzdory svému handicapu před šesti lety založila úspěšnou firmu zastřešující řadu fyzioterapeutů a psychologů.

ebf networking

Cenné kontakty v uvolněné atmosféře

  Konference eBF pojí největší jména byznysové scény s neopakovatelnou atmosféru festivalu. Seznámíte se tu s lidmi z těch největších firem Česka, Slovenska, Polska i dalších zemí. Díky tomu získáte mimořádně zajímavé kontakty, které posunou dál vaši firmu nebo oddělení. A také vás osobně.

  Celé to navíc probíhá v profesionální, ale uvolněné atmosféře. Odborné přednášky a workshopy se prolínají s tvorbou extravagantních účesů na hlavách návštěvníků (soutěž Královna drdolů), pohodovým posezením v gastro zóně nebo s tradiční výstava uměleckých děl. To vše tvoří nejen obchodní kontakty, ale často i pevná přátelství.

  Více se dozvíte na webu https://ebizforum.com/

Kontakt

  Zuzana Kawuloková
  e-mail: kawulokova@proebiz.com
  tel.: +420 597 587 105, mob.: +420 723 982 664
  PROEBIZ s.r.o.
  Masarykovo náměstí 52/33
  702 00 Ostrava - Moravská Ostrava, CZ
  IČ: 64616398, DIČ: CZ64616398
  Zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ostravě, oddíl C, vložka 9176.

Back to Top
PROEBIZ pracuje s otevřenými cookies. Umožnují mu zpracovávat data, která jsou pro správný průběh a vyhodnocování nezbytná. O cookies a jejich nastavení se dozvíte VÍCE ZDE