Novinky


Projektování, realizace staveb a odpovědné zadávání

17APR

Projektování, realizace staveb a odpovědné zadávání

17. 04. 2024 21:46 Kristina Kaplanová

V dalším videu ze života zakázkáře nahlédneme pod pokličku projektování, realizace staveb v kombinaci s odpovědným zadáváním. Jan Pospíchal (Správa železnic) nám vysvětlí rozdíl mezi Design a Build, Design to Build, Design-Build-Operate (DBO). Téma, které je určitě aktuální a možnosti, o kterých je dobré hovořit. Příjemné sledování.

Video to play: HEREKouzlo eBF a nákupní rodina

16APR

Kouzlo eBF a nákupní rodina

16. 04. 2024 07:07 Kristina Kaplanová

Zeptali jsme se známých tváří firemního nákupu a veřejného zadávání, co pro ně znamená eBF? Aby byl úkol lehce těžší, poprosili jsme je, aby svůj názor vyjádřili nejlépe pomocí tří slov. Za účast v naší anketě patří poděkování Jana Dubcová (Centrální nákup Plzeňského kraje), Petra Vrbová (GasNet CZ), Zdeněk Pytlíček (GasNet CZ), Rasto Koval (Cequence), Jakub Váňa (Jihomoravský kraj), Marcela Turčanová (APUeN Akadémia), Martina Šelejová (AVZ) a Jan Hirsch (Blanco).

A jaká slova napadají Vás, když se řekne eBF?

Video to play: HEREStrategie a řízení rizik (eBF)

28MAR

Strategie a řízení rizik (eBF)

28. 03. 2024 12:18 Kristina Kaplanová

Když se začnou skloňovat pojmy category management, category strategie nebo risk management, všichni si obratem vybaví Petera Majtána. Nebude tomu jinak ani po letošním festivalu, kdy se Peter ujal dramaturgie scény „Strategie & řízení rizik“ na MOL Group / Dun & Bradstreet Stage ve středu 12. 6.


Zisti viac

Digitalizace schvalovacího procesu

28MAR

Digitalizace schvalovacího procesu

28. 03. 2024 10:22 Kristina Kaplanová

O slově digitalizace uslyšíme v budoucnu mnohem častěji. Bude představovat výzvu pro veřejný i soukromý sektor. Bude nedílnou součástí zefektivnění a zrychlení mnoha interních procesů. Tentokrát se zaměříme na téma „Digitalizace schvalovacího procesu“ s Ondrejom Jombíkom a Michalem Kristiňákem (Amazon) a najdeme inspiraci, jak se vyhnout „digitálnímu chaosu“.

Video k přehrání: ZDEESG - Od náboženství po globální standardy

27MAR

ESG - Od náboženství po globální standardy

27. 03. 2024 09:12 Kristina Kaplanová

Lekce historie v rámci DIGITÁLNÍHO ZAKÁZKÁŘSKÉHO TÝMU pokračují :) Lukáš Gábor (ACTUM Digital) nás nechá nahlédnout do historických souvislostí a milníků ESG s podtitulem „Od náboženství po globální standardy“. Téma, které si nepopiratelně zaslouží svou pozornost a o kterém uslyšíme v příštích letech mnohem častěji.

Video k přehrání: ZDEAI - pojmy s dojmy

27MAR

AI - pojmy s dojmy

27. 03. 2024 09:08 Kristina Kaplanová

Není většího tématu za poslední rok než AI – umělá inteligence. Tématu, o kterém se hovoří v kontextu další průmyslové revoluce. Tématu, které vzbuzuje nadšení a očekávání, otázky a obavy, výzvy a příležitosti. A protože AI si zaslouží svoji pozornost, neváhejte shlédnout toto video od Filipa Sasky (Deloitte) z našeho kurzu DIGITÁLNÍ NÁKUPNÍ TÝM. Věříme, že se bude líbit.

Video k přehrání: ZDEESG – Tři písmena, které mohou změnit svět (DZT8)

25MAR

ESG – Tři písmena, které mohou změnit svět (DZT8)

25. 03. 2024 13:09 Kristina Kaplanová

"Musíte být velmi opatrní, jestliže nevíte, kam jdete, protože se tam nemusíte dostat.“ Petr Dovolil (CBCSD) si pro svůj úvod vypůjčil slova Yogi Berri, bývalého amerického profesionálního baseballového hráče. Tento modul kurzu věnovaný udržitelnosti a ESG v zadávání veřejných zakázek byl ozdobou semestrálního kurzu a otevřel téma, které v těchto dnech rezonuje s odbornou i laickou veřejností, vzbuzuje všeobecné polemiky a vášně a v budoucnu bude ovlivňovat životy nás všech.


Zisti viac

Přijďte diskutovat o ekonomice v nákupu na Amazon stage!

25MAR

Přijďte diskutovat o ekonomice v nákupu na Amazon stage!

25. 03. 2024 12:59 Kristina Kaplanová

Stálice festivalového programu Amazon stage si po loňském úspěchu (originální scéně ve vypuštěném bazénu hotelu Imperial) připravila opět velké překvapení. Dramaturg celé scény Michal Kristiňák si pozval na závěrečné finále Miroslava Singra, se kterým bude diskutovat o ekonomické předpovědi z pohledu finančních institucí a predikcích pro nákupní svět, výhledech na nové trhy a náhradě za Čínu nebo o Euro 7.


Zisti viac

Optimalizace

19MAR

Optimalizace

19. 03. 2024 14:57 Kristina Kaplanová

Krátké video o optimalizaci procesu v podání Zdeňka Pytlíčka (GasNet CZ) a další střípek z již skončeného třetího ročníku DIGITÁLNÍHO NÁKUPNÍHO TÝMU. Použili jste někdy i vy metodu 5x proč (hledání kořenové příčiny při pokládání správných otázek)? Zrušili jste někdy proces, který se zvykově u vás ve firmě vykonával a přitom jej nikdo nepotřeboval? A jak už víme, optimalizace předchází digitalizaci, automatizaci a robotizaci a jen málo lidí umí o této problematice vykládat s takovým strhujícím nadšením jako Zdeněk. Hezkou podívanou.

Video k přehrání: ZDEStandardní nákupní proces

18MAR

Standardní nákupní proces

18. 03. 2024 00:08 Kristina Kaplanová

Někdy se kurzu DIGITÁLNÍ NÁKUPNÍ TÝM vracíme k úplným základům, abychom se následně pustili do „světa robotů“. Výběr videa není náhodný, protože zabijákem automatizace jsou složité a neoptimalizované procesy. Jednoduchý diagram vývoje nám stanovuje posloupnost: Optimalizace – Digitalizace – Automatizace – Robotizace – Umělá inteligence. O standardním nákupním procesu nám tentokrát řekne více Zdeněk Pytlíček (GasNet CZ).

Video k přehrání: ZDEBack to Top
Procurement Board pracuje s otvorenými cookies. Umožňuje mu spracovávať dáta, ktoré sú pre správny priebeh a vyhodnocovanie nevyhnutné. O cookies a ich nastavení sa dozviete VIAC TU